"Błyskotki" - Krzysztof Ked Olszewski

"Błyskotki" - Krzysztof Ked Olszewski

W ramach FotoFestiwalu 2011 zobaczyć będzie można "Błyskotki" Krzysztofa Keda Olszewskiego. Pod tym tytułem kryje się zestaw prac-instalacji zbudowanych i ustawionych w przestrzeni miejskiej. Instalacje to codziennego użytku obiekty, m.in.: budka telefoniczna, kubeł na śmieci, czy słup ogłoszeniowy. Na co dzień mijamy je, a one wtapiają się w nasz krajobraz, dodatkowo szarzejąc – powszednieją, więc ich już nie zauważamy.



By zmienić stan rzeczy, Krzysztof Ked Olszewski okleja całe obiekty lusterkami na wzór kuli dyskotekowej, sprawia, że błyszczą i zostają zauważone.

Wykonane obiekty będą pełnić dwojaką funkcję, będą instalacjami w przestrzeni miejskiej oraz będą obiektami fotograficznymi, które artysta będzie chciał przed fotografowaniem oświetlić, by uzyskać efekt odbić, tzw. "zajączków".

Praca ta jest również konsekwencją wcześniejszych poszukiwań artysty w obrębie przestrzeni publicznej, zagadnień re-designu oraz ready made, adaptacji przedmiotów codziennego użytku i podniesienia ich do rangi dzieła sztuki.

Błyskotki Krzysztof Ked Olszewski FotoFestiwal 2011
Krzysztof Ked Olszewski, Pomniki przyrody

 

Błyskotki Krzysztof Ked Olszewski FotoFestiwal 2011
Krzysztof Ked Olszewski, Błyskotki

 

Błyskotki Krzysztof Ked Olszewski FotoFestiwal 2011
Krzysztof Ked Olszewski, Pomniki przyrody

Reklama

Błyskotki Krzysztof Ked Olszewski FotoFestiwal 2011

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl



Najnowsze fotografie

LONE GUNMAN LILAK-zapachowo... Torrejon de Ardoz - Encierros zosia mecz w parku kolorowo