Drukarki dla fotografów - Canon PIXMA MP250, MP270, MP490, MP550, MP560, MP640, MP990 i iP4700

Drukarki dla fotografów - Canon PIXMA MP250, MP270, MP490, MP550, MP560, MP640, MP990 i iP4700

Canon przedstawia nowości w serii PIXMA. Obejmują one modele klasy podstawowej PIXMA MP250, MP270 i MP490; urządzenia mid-range MP550 i MP560; modelami flagowymi zaś są: profesjonalna drukarka PIXMA iP4700, oraz urządzenia wielofunkcyjne PIXMA MP640 i MP990. Drukujące na formacie A4 atramentowe urządzenia mają być łatwe w obsłudze i oferować jakość druku porównywalną z punktem usług fotograficznych dzięki implementacji nowych technologii i funkcjonalności.Do rzeczonych nowinek należą w pełni fotolitograficzne dysze atramentowe FINE; przetwarzanie koloru Dual Colour Gamut Processing Technology (DCGPT) odpowiedzialne za dokładność odwzorowania barw w skanach; technologia ChromaLife100+; oraz współpraca z aplikacją Auto Photo Fix II, odpowiadającą za korekcję obrazu - zastosowane algorytmy analizujęce pozwalają przykładowo na naprawianie niedoświetlonych zdjęć. Oprócz tego rolę wspomagającą pełni oprogramowanie Canon Easy-PhotoPrint EX (zarządzający drukowaniem zdjęć, ułatwiając i przyspieszając je) i Easy-WebPrint EX (potrafiący drukować strony internetowe, w całości i fragmentach, co wiąże się z oszczędnością materiałów eksploatacyjnych). W celu ułatwienia obsługi zastosowano pokrętło Easy Scroll (w niektórych modelach dodatkowo z czterokierunkową kontrolą), oraz duże kolorowe wyświetlacze TFT LCD.

Reklama

PIXMA MP250, PIXMA MP270 i PIXMA MP490 oferują druk w rozdzielczości 4800 punktów na cal (krople wielkości 2 pektolitrów), szybszy niż modele starszej generacji (co zostało stwierdzone na podstawie testów prędkości ISO/IEC). Kartridże urządzeń sygnalizują niski poziom atramentu dzięki diodom LED, co ułatwia eksploatację. Tryb Auto Scan skanuje i automatycznie rozpoznaje dokumenty i przetwarza je w celu uproszczenia skanowania, oraz katalogowania zdjęć i wizytówek. We wszystkich modelach zaimplementowano technologię DCGPT.

Dzięki kroplom atramentu wielkości jednego pektolitra modele mid-range PIXMA MP550 i PIXMA MP560 mogą pochwalić się drukiem w rozdzielczości 9600 DPI, a odrębne pojemniki na pigment (czarny, cyjan, magenta, żółty i czarny fotograficzny) z sygnalizującymi brak tuszu diodami LED ograniczają koszta eksploatacji - trzeba wymieniać wyłącznie opróżnione kartridże. Oba urządzenia posiadają też 2-calowe kolorowe wyświetlacze TFT LCD z czterokierunkowymi kursorami, które wraz z pokrętłem Easy Scroll ułatwiają obsługę. Skaner CIS zapewnia skan w rozdzielczości 2400 dpi. Drukarki zapewniają bezpośrednią łączność z aparatami i kamerami cyfrowymi (dzięki obecności portu PictBridge), oraz obsługę pamięci flash i kart pamięci. PIXMA MP560 umożliwia także druk obustronny (zintegrowana jednostka auto-dupleks) i łączność Wi-Fi w standardzie 802.11g, co umożliwia drukowanie w domowej sieci bezprzewodowej.

PIXMA MP640 i PIXMA MP990 to najbardziej zaawansowane urządzenia serii. Od modeli 550 i 560 odróżnia je port Ethernet (obok modułu Wi-Fi), funkcje takie jak drukowanie obustronne, bliźniacze podajniki papieru i drukowanie na nośnikach optycznych (DVD, CDR). W modelu 990 do odrębnych kartridży na atrament dołączył dodatkowy, szósty kartridż z atramentem szarym. PIXMA MP990 posiada również źródło białego światła LED w skanerze, co pozwala na wykonywanie skanów w rozdzielczości 4800 DPI, pokrętło Easy Scroll ze zintegrowanym kursorem i kolorowym wyświetlaczem TFT LCD 3,8 cala (podobnie PIXMA 640, choć z mniejszym, 3-calowym wyświetlaczem).

PIXMA iP4700 to jedyne nie-wielofunkcyjne urządzenie w gronie nowości. Pod względem jakości druku to bliźniaczka modeli od 550 wzwyż (krople 1 pl, rozdzielczość 9600 dpi, FINE, odrębne pojemniki z atramentem). Urządzenie oferuje bezpośredni druk z aparatu lub kamery (PictBridge) i druk multimedialny na nośnikach CD/DVD (co umożliwia zintegrowany podajnik).


Źródło: Canon

Autor:


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Czytaj także


Inne artykuły autoraKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.


Domyślny avatar Ciekawa opcja, zadowolony jestem ze gdy zadba sie o dobry tusz i papier w domu mozna drukowac fotografie, jak tusze kosztowaly drozej korzystalem z zamiennnikow, ale teraz wiec ze jest to malo oplacalne i kiepskie jakosciowo 2011.05.05 18:00, bartek_21 # 


Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Mlecz Marlena Kate Nimfa _Wiki F-16 IMG_4873_