E-akademia fotografii: Fotografowanie wody

E-akademia fotografii: Fotografowanie wody

Woda, podobnie jak niebo, często jest elementem fotografii krajobrazowej, lecz z powodzeniem może też stanowić jej główny temat. Główne atrybuty wody to zmienność, nieprzewidywalność i dynamizm. Uchwycenie tych cech na zdjęciu wymaga przeprowadzenia określonych zabiegów i niekiedy użycia odpowiednich akcesoriów.


Kluczowym elementem związanym z fotografowaniem płynącej wody jest czas naświetlania – krótki sprawi, że woda zostanie zamrożona w kadrze i będzie przypominać bardziej lód niż ciecz, podczas gdy jego wydłużenie sprawi, że przybierze postać znacznie bardziej zmiękczoną. Skrajne wydłużanie czasu naświetlania podczas fotografowania bardziej burzliwych przepływów wody (np. morskie fale, górskie potoki, wodospady) spowoduje uwiecznienie jej na zdjęciu w postaci mgły.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem