E-akademia: Obiektywy i odczytywanie ich oznaczeń

E-akademia: Obiektywy i odczytywanie ich oznaczeń

Jak wiemy, obiektyw fotograficzny to układ optyczny, którego zadaniem jest rzutowanie odwróconego obrazu na matówkę lub element światłoczuły w aparacie. Jego rolą jest takie zogniskowanie promieni świetlnych, aby w określonej odległości od optycznego środka układu utworzyły płaski, wyraźny obraz o wielkości odpowiadającej rozmiarowi elementu światłoczułego w aparacie. Tyle jeśli chodzi o cechy wspólne. W praktyce jeśli chodzi o konkretne obiektywy, to dzieli je niemal wszystko – o czym mieliście okazję przekonać się czytając poprzedni rozdział. Jak więc fotograf nie mający gruntownego wykształcenia ścisłego w zakresie optyki może zorientować się, czego powinien oczekiwać po danym szkle? Wiele informacji można uzyskać analizując parametry obiektywów i oznaczenia podawane w nazwach.Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem