E-akademia: Pięć kroków do wykonywania panoramy

E-akademia: Pięć kroków do wykonywania panoramy

Wykonywanie zdjęć panoramicznych w zasadniczych założeniach nie różni się od innych odmian fotografii krajobrazowej. Jest to natomiast czynność w dużej mierze uporządkowana i zorganizowana – a przynajmniej powinna taka być, jeżeli zależy nam na dobrych efektach. Dlatego w tym rozdziale zamieściliśmy opis procesu z podziałem na pięć etapów. W rozdziale następnym natomiast przedstawimy w podobny sposób proces łączenia zdjęć źródłowych w gotową panoramę.


1. Komponujemy ujęcie

Zaczynamy zawsze od wyboru miejsca i kadru, który nas interesuje. Pamiętajmy, że w fotografii panoramicznej ograniczeni jesteśmy do tej wartości ogniskowej lub ogniskowych, dla których dokonaliśmy wyznaczenia odpowiedniego położenia aparatu na statywie. Dobrze jest więc przeprowadzić tę czynność dla kilku najczęściej używanych przez nas w tego typu fotografii długości ogniskowych.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem