Fascynujące zdjęcia szkieletów

Fascynujące zdjęcia szkieletów

Francuski fotograf, Patrick Gries, udokumentował fragment fascynującej historii ewolucji. Przez sześć miesięcy, każdego dnia w Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu fotografował zbiór 250 szkieletów kręgowców. Zdjęcia z cyklu "Ewolucja" sprawiają wrażenie żywych zwierząt, których obraz został zarejestrowany dzięki promieniowaniu rentgenowskiemu.Zagadnienia ewolucji są wciąż przedmiotem ożywionych dyskusji. Istnieje wiele przeciwstawnych teorii, pojawiają się nowe koncepcje, zmieniają się datowania znalezisk i ciągle dokonuje się nowych odkryć. Spektakularne, tajemnicze, eleganckie lub groteskowe szkielety kręgowców na zdjęciach Patricka Griesa pokazują nam kilka miliardów lat ewolucji i dają dowód teorii Darwina.

 

 

 

Fotografie będące pomostem pomiędzy sztuką a nauką zostały wydane w postaci albumu, teraz na rynku pojawiła się nowa edycja książki o mniejszym rozmiarze i rozszerzonej treści: Evolution.

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Czytaj także


Inne artykuły autoraKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Smacznego :) Piekary Śląskie Zmiany DSC09894 Kontrast Tulipany DSCF0216