FlashQ – najmniejszy wyzwalacz radiowy dla lamp błyskowych

FlashQ – najmniejszy wyzwalacz radiowy dla lamp błyskowych

Możliwość zdalnego sterowania lampami błyskowymi lub chociaż ich wyzwalania to podstawa fotografowania przy użyciu technik kreatywnego oświetlenia. I choć obecnie większość zaawansowanych aparatów cyfrowych może bez problemu sterować błyskiem lamp systemowych za pomocą wbudowanych fleszy, to funkcja ta nie zawsze się sprawdza. W takich sytuacjach z pomocą może przyjść wyzwalacz radiowy. Taki jak choćby FlashQ, który przy okazji może bez większych problemów wygrać nagrodę za najbardziej urokliwe urządzenie tego typu.


FlashQ nie jest (jeszcze) urządzeniem dostępnych w sklepach – to projekt realizowany za pośrednictwem serwisu Indiegogo będącego odpowiednikiem dobrze znanego nam Kickstartera. Finalizacja projektu przewidywana jest na wrzesień. Odpowiedzialne za niego dwie mieszkanki Hong Kongu – inżynier Anita Yim oraz projektantka mody Zashia Kwok – a przy okazji pasjonatki fotografii za swój cel przyjęły stworzenie urządzenia małego, prostego w obsłudze, ale też o eleganckim designie i dobrze pasujące zarówno do małych aparatów bezlusterkowych i kompaktów, jak również do większych lustrzanek (aczkolwiek opracowane ewidentnie z myślą o użytkownikach sprzętu małego i "stylowego").
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem