Teraz jest piątek, 18 kwietnia 2014, 22:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 jak wkleic fotke w obrazek 
Autor Wiadomość

Post jak wkleic fotke
jak wkleic fotke w ramke tak by niestraciła ramka wzoru,umie przesuwac zdjecia w ramki skalowac,ale niektóre ramki mają wzory ktore powinny zachodzic na zdjecie.I własnie z Tym mam problem.Zdjecia oprawiam w FotoshopCs2

sobota, 5 kwietnia 2008, 17:43

Post Re: jak wkleic fotke
Eeee... Rozumiem, że skądś wytrzasnęłaś cyfrowe ramki do Photoshopa... Po prawej stronie masz paletę z uporządkowanymi warstwami, i jedna z tych warstw powinna być opisana, np. "Tu wklej zdjęcie". Zaznaczasz więc tą warstwę, wklejasz zdjęcie, skalujesz itd. Jeśli natomiast nie znajdziesz takiej warstwy to musisz ją stworzyć sama, wklejasz do niej zdjęcie i przesuwasz ją coraz bardziej "pod spód" (ew. "na wierzch"), aż do uzyskania poprawnego efektu. Pozdrawiam

sobota, 5 kwietnia 2008, 19:06

Post jak wkleic fotke w obrazek
rozumię i wiem jak wkleic fotki w ramki PSD czy PNG ale jak wtopic je w ramki które były kopiowane czyli w obrazy,takie obrazy maja wzory ktore muszą byc na wierzchu wiem ze jakos to ludzie robią ja kombinuje ale nic mi nie wychodzi prosze o dobrą radę i jasne wytłumaczenie

Wątki zostały połączone. Nie zakładaj nowego tematu, jeśli prowadzisz tą samą dyskusję. koszal

poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 20:03

Post Re: jak wkleic fotke w obrazek
Hmm... Trudno zrozumieć sens twojej wypowiedzi, ale wnioskuję, iż chcesz wkleić zdjęcie do ramki, która jest już scalona z tłem (płaski JPG). W większości wypadków jest to niewykonalne, a w pozostałych, nielicznych przypadkach jest to nie tyle trudne, co pracochłonne, i wymaga wymazywania/wycinania fragmentów obrazu. Na wszelki wypadek wrzuć tą ramkę, w której chcesz osadzić fotkę - wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej.

poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 21:00

sory za błąd:( aby nie dodawac nowego tematu mam jeszcze takie pytanie w jaki sposób mogę przedłuzac włosy i wydłuzac rzęsy?

Załączniki:
Komentarz: własnie chodzi mi o cos takiego jest wzor ktory przykrywa fotke co wtedy zrobic? użyć pedzla histori?
Ramka_1620.jpg
Ramka_1620.jpg [ 100.88 | Przeglądane 613 razy ]
wtorek, 8 kwietnia 2008, 09:28

Jeśli chodzi o ramkę którą wysłałaś: jeśli jest ona płaska (jpg) nie pozostaje nic innego, jak sprawne operowanie zaznaczeniem/maską (ew. gumką). Możesz również próbować wyciąć zachodzące na obrazek elementy i umieścić je na osobnej warstwie (jest to bardziej schludne rozwiązanie). Tak czy inaczej w takich sytuacjach przydaje się trochę lepsza znajomość Photoshopa i oczywiście dużo cierpliwości.

Majka40 napisał(a):
(...) w jaki sposób mogę przedłuzac włosy i wydłuzac rzęsy?

Zależy od włosów. Przy włosach kręconych nie ma żadnego problemu i wystarczy skopiować jakiś ich fragment i przenieść go w odpowiednie miejsce, po czym delikatnie wymazać krawędzie (miękką gumką). Z włosami prostymi jest więcej zabawy, ale technika w zasadzie ta sama. Trzeba jedynie pilnować, żeby ułożenie włosów i ich połysk wyglądały naturalnie. Co do rzęs: nigdy tego nie próbowałem i nie jestem pewny czy jest w ogóle możliwe ich przedłużenie. Można się bawić, ale nic ci nie podpowiem niestety. Pozdrawiam

wtorek, 8 kwietnia 2008, 19:07

Dzieki za pomoc juz sobie poradziłam ze wszystkim,fotke wkleiłam udało mi sie zachowac idealny wzor ramki -stosujac pedzel histori o 0 twardosici i nakładce.Jeśli chodzi o rzęsy wystarczyło pobrac i zamontowac odpowiednie pedzle i problem rozwiązał sie sam.Bardzo dziękuje za zainteresowanie sie moim postem.:)

środa, 9 kwietnia 2008, 07:11

filmy pokazujące jak wklejać zdjęcia w ramki w programach Photochop i GIMP http://www.ramkicyfrowe.republika.pl/filmy.html

piątek, 18 kwietnia 2008, 00:10

Jest też w PS filtr do deformacji - może się przy takich zabiegach przydać, w starych wersjach się nazywał skraplanie, w nowych nie wiem, ale na pewno jest.

środa, 15 grudnia 2010, 14:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]