Teraz jest piątek, 21 listopada 2014, 00:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Problem z kolorem - nagrywanie z VHS na DVD 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z kolorem - nagrywanie z VHS na DVD
Witam wszystkich !

Zdarzyło mi się użyć kombinacji wideo Philips VR 485 i rekordera Sony RDR HX-720.
Połączenie za pomocą SCART.
Na ogół działa poprawnie, ale w przypadku części kaset pojawiają się zakłócenia koloru (obraz zbliżony do czarno białego z nałożonymi nieregularnymi, mniej więcej pionowymi, pulsującymi paskami słabego koloru niebieskiego i czerwonego, bez wyraźnej korelacji z obrazem ). Zakłócenia pojawiają się po odtworzeniu nagrania z HDD (podczas samego nagrywania jest OK) i od tego momentu dotyczą także podglądu z odtwarzacza VHS, o ile nagrywarka DVD pozostaje włączona (aktywne wejście SCART z odtwarzacza wideo). Wyłączenie nagrywarki przywraca jakość obrazu, ale z nagrania nici ...
Szukając nieco na ślepo próbowałem przełączać system kolorów na odtwarzaczu (PAL, MESECAM, AUTO), bez efektu na wizji. Podobnie bez rezultatu kombinowałem z parametrami jakości obrazu (np. BNR).
Obraz jest dobrych kilka lat temu nagrany z TVP1. I raczej nie jest chroniony przed kopiowaniem (mam też taką kasetę i zachowuje się wyraźnie inaczej).
Czy ktoś z Was wie, czym zjawisko może być spowodowane i jak sobie z nim poradzić ? Jakie jest ryzyko, że przerzucanie na nośnik DVD inną metodą (karta wideo do PC, kamera cyfrowa jako przetwornik a/c) da ten sam efekt ?

Pozdrowienia

środa, 25 kwietnia 2007, 22:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jest to typowy objaw dla kopiowania z VHS-a, potrzebny jest albo wzmacniacz sygnau video dzieki któremu nie ma strat w czasie kopiowania, albo TBC który czasem pomaga wyrównac straty w obrazie.Kiedys magnetowidy z wyzszych pólek wyposazone byly w TBC.

środa, 25 kwietnia 2007, 22:56
Nowy
Nowy

czwartek, 26 kwietnia 2007, 08:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]