Teraz jest sobota, 20 grudnia 2014, 03:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Które są najlepsze kasety minidv ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szybki - nie powtarzaj na forum bzdur o smarach w kasetach mDV.

Zarówno w łożyskach ślizgowych kaset a tym bardziej na powierzchni taśmy nie ma żadnych smarów.
Natłuszczenie nawet fragmentu taśmy może "załatwić" głowicę kamery w bardzo krótkim czasie.

Gabaryty kaset mDV, jej konstrukcja oraz zawarta w niej taśma podlegają ścisłym standardom przemysłowym i ich producenci muszą je w pełni przestrzegać. Kasety i taśmy różnią się między sobą jedynie jakością użytych do ich produkcji materiałów.

I jeszcze jedno - stwierdzenie, że należy używać kaset tego samego producenta co i kamera - jest to tylko chwyt marketingowy producentów kamer.
Jeśli to była by prawda to tacy producenci jak TDK czy Maxell albo by nie sprzedali żadnej kasety albo musieli by rozpocząć produkcję kamer a posiadacze kamer Canona latali by ciągle po sklepach w poszukiwaniu kaset Canona.

niedziela, 26 czerwca 2005, 01:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

O tym że należy używać kaset takich jak producent kamer nigdzie nie słyszałem. Nie chodzi o smar kol. Tadeuszu tylko o skaład chemiczny( różne komponenty) warstwy zewnętrznej(powierzchniowej) ułatwiającej poślizg(ślizganie, przesuwanie po torze i głowicach). Owszem czytałem że mieszanie się drobin tych składników z różnych taśm(nie koniecznie aż różnych producentów) powoduje tworzenie się nalotu(warstwy) pokrywającej głowice i tor, tzw brudzenie sie głowicy. Dlatego z doświadczenia sugeruję kolegom stosowanie jednego typu taśm jakiegoś konkretnego producenta. Ja stosuję z b.dobrym efektem taśmy Sony DVCAM. Można oczywiście eksperymantować ale ja uważam że nawet jak znajdziemy dobre tanie taśmy to i tak jest to mało opłacalne.DVCAM to czysty tor i głowice,trwałość sprzętu i taśm oraz wielokrotność nagrywania na tych taśmach.Cena zwraca się wielokrotnie. I jeszcze jedna uwaga,ktoś gdzieś kiedyś pisał że DVCAM oddziaływują negatywnie na głowicę i tor bo są przeznaczone do kamer profesjonalnych.Moja praktyka tego nie potwierdza ale to czy ktoś je zastosuje do amatorskich kamer to sprawa osobistego wyboru.
Pozdrawiam

niedziela, 26 czerwca 2005, 10:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niedługo wszystkie wasze problemy kaset i brydnych glowic i wielu innych klopotow znikną za sprawą rewolucji kamer JVC serii G.
Szykuje się nowa era w Kamerach. Jak zawsze JVC jako Pierwszy koncern zaproponował kamery na twardy dysk/w sprzedaży/

GZ MC 200 - dlugo walczyła o rynek - dziś już trudno dostępna mimo 4 GB
DZ MC 500 - nowy model z aparatem 5mln - jest tylko na zapisy w całej Europie.
Jakby tego było mało od września rusza kampania o nowych możliwościach kamer JVC - seria G. Dysk 30 GB - umożliwia nagrania od 4,5 godz. do 37 godz. w zależności od zadeklarowanego standardu .A będą też 50 GB /ok.1000 euro/
Ceny - ok. połowa wartości cen dzisiejszych . To sie nazywa wyjście smoka.
Przełom na miarę MP3 w muzyce i tak jest postrzeganny przez fachowcow na całym świecie.
http://www.jvc.co.uk
tańsze użytkowanie niż konkurencja, brak mozliwości niechcącego kasowania scen, szybka dostepność do scen , szybkie kasowanie materialu, szybszy transfer , szybsza obrobka, przy 3 ccd - zdjęcia 5 mnl,
wszystkie służą jako dyktafon i aparat cyfrowy,nowoczesne rozwiązania sprzetowe,brak części ruchomych , nowe wyświetlacze , są już prace nad twardymi dyskami 400 GB

niedziela, 26 czerwca 2005, 16:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jakby tego było mało od września rusza kampania o nowych możliwościach kamer JVC - seria G. Dysk 30 GB - umożliwia nagrania od 4,5 godz. do 37 godz. w zależności od zadeklarowanego standardu .A będą też 50 GB /ok.1000 euro/
Ceny - ok. połowa wartości cen dzisiejszych . To sie nazywa wyjście smoka.

Z Twoich 30GB=od4.5 h wnioskuje że zapis odbywa się w formacie stratnym zapewne MPEG2...
Więc jeśli chodzi o zaawansowane filmowanie to raczej nie jest to wejście smoka...

Nie mówię już o sytuacji gdy miałem nagrane na dysku 6h z wakacji w ....
I pada dysk, co wtedy cały materiał idzie się ....
W przypadku mini DV jak walnie kasetka to tracę tylko jakąś część swoich wspomnień...

Poza tym jak sam pisałeś dzięki właściwemu obchodzeniu się z kamerą miniDV nie miałeś problemów z brudną głowicą w Twej jakby nie patrzeć sporej praktyce...
Jak dla mnie zapis na dysku jest gadżetem w stylu zapisu na DVD...

Pozdrawiam

niedziela, 26 czerwca 2005, 17:14
Bywalec
Bywalec

Zgadzam sie że zapis na dysku przyłączanym do kamery jest lepszy.Jak ceny takich dysków dojdą do wysokosci 400-500 zł chętnie się rozstane z kasetami. Wielkość dysku to dla moich potrzeb jakieś 60 GB i zapis DV avi.Są już takie urządzenia do profesjonalnych kamer ale ich cena jest dość wysoka.Przyszłość jednak należy do pamięci takich jak w cyfrowych aparatach foto, o dużej pojemności i bez jakichkolwiek rychomych czy też wirujących mechanizmów.Takie kamery sa testowane w TVP nawet jedną widziałem tylko jak narazie to tylko 30 minut zapisu.Ale przez najblizsze 2-3 lata raczej te zmiany nie nastąpią przynajmniej na rynku konsumenckim. Dlatego dalej polecam kasety DVCAM które sa nie do pobicia jeśli chodzi o jakość i ilość nagrań.
Do KIKIego <wszystkie służą jako dyktafon i aparat cyfrowy,nowoczesne rozwiązania sprzetowe,brak części ruchomych , nowe wyświetlacze , są już prace nad twardymi dyskami 400 GB,> jeżeli w/g Cibie w twardym dysku brak części ruchomych to faktycznie masz wielkie pojecie o tym co piszesz.Taki dysk jak narazie jest bardziej podatny na wstrząsy niż taśma DV.Są tez kamery nagrywające na płyty DVD czy DVD-RW ale jakości tych nagrań bardzo dużo brakuje do jakości DV no i oczywiście sa tam tez częsci ruchome, i wirujące.

środa, 29 czerwca 2005, 23:20
Nowy
Nowy

A co sadzicie o kasetach Panasonica dvc 60 min, czy maja dobra jakosc?

niedziela, 10 lipca 2005, 03:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja dorzuce swoje 3 grosze do tematu dyskow i tasm.

Fakt - swietna sprawa, obecnie ceny zaczynaja byc przystepne jednak nie zdecydowalym
bym sie chyba na zapis wylacznie na samym HDD. Przeciez jak opisal Siwyyy77, co w
sytuacji kiedy dysk pada a my jestesmy w jakim ekstremalnym terenie lub nagrywam
bardzo wazne zdjecia nie do powtorzenia - co wtedy? caly zapis pada a to KLOP JAK
CHOLERA!
Jesli natomiast zapis mialby sie odbywac rownolegle, zarowna na tasmie jak i HDD
(BACKUP) to jak najbardziej. Oszczedzamy sporo na czasie zgrywania.

Co zas sie tyczy tasm.
Uwazam - i to nie wielka filozofia ze tasmy drozsze a co za tym lepsze, zagwarantuja nam
pewniejszy zapis, bez dropow i brudzenia tasmy. Tym bardziej jesli uzywamy tasm
wielokrotnie. Musimy miec pewnosc ze zapis bedzie 100%. Oczywiscie zawsze moze sie
zdarzyc jakis nieprzewidziany BUG ale to w koncu zycie - pelne niespodzianek :wink: .

Z tanszych tasm OSOBISCIE preferuje najbardziej PANASONICA DVC-DVM60. Nigdy mnie
nie zawiodly. Dropy jak na lekarstwo czyli rzadkosc, tasma nawet wielokrotnie zapisana i
odczytana nie wykazuje dropienia, nie skrzypi, nic dzwiego sie nie dzieje.
TDK, EMTEC lub najgorsza SONY PREMIUM - odstaja sporo od PANASONICA.

Ja przynajmniej wiem co pisze bo tasmy te testowalem na co najmniej 2 magnetowidach
cyfrowych 3-4 kamerach. Zawsze SONY wypadal najgorzej. Dropil zawsze tam gdzie
akurat byla warzna kwestia w 100-ce czlowieka lub na jakiejs waznej przebitce. ZGROZA!

Teraz tez mam z nia klopoty bo operator z ktorym wspolpracuje przy programie do TV4 nie
zwaza zbytnio na to co wklada do kamery (sony premium) i zawsze na tasmie trafi sie
kilka dropow a to juz ZA DUZO O TE KILKA!

Panasonic bardzo dobry jest tez do kamer nagrywajacych w HDV na miniDV w MPEG2.
Tu w istocie kazdy mankament tasmy wyjdzie na jaw bo kompresja do MPEG2 jest
zwyczajowo bardziej podatna na zaklocenia niz zapis DV. Tylko wspomniana tasma
Panasonica radzi sobie bez problemow. SONY - tragedia!
Polecam rozniez tasmy PANASONICA z serii PROFESSIONAL (czarna folia opakowania).
Znakomita za takie pieniadze.

No coz - to sa wylacznie MOJE OPINIE i zawsze ktos sie nie zgodzi.
I slusznie. Kazdy ma inne preferencje.

Co radze tym co nie wiedza jaka tasma DLA NICH bedzie najlepsza. :D

Nagrac z 10 tasm po kazdej z rodzaju, po jakim czasie sami zauwarzymy ktora do naszej
kamery lub magnetowidu najbardziej pasuje. :wink:
(troche to czasu pochlonie ale lepiej chyba sie nie da) :mrgreen:

Pozdrawiam
Krzych Wizzard

niedziela, 2 lipca 2006, 11:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2