Teraz jest wtorek, 16 września 2014, 02:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Szukam Podpowiedzi 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Szukam Podpowiedzi
Witam wszystkich i prosze o pomoc.
Otóż.
Videofilmowaniem zajmuję się od dwóch lat. Jest to raczej amatorszczyzna:) ale próbuje jak tylko moge. W zeszłym roku miałem 5 wesel i kilka jakiś imprez okolicznościowych do nagrania i edycji. Moja kamera to (prosze się nie śmiać ale wydaje mi się że jak na początek była to niezła kamerka) SONY TRV-255E. Materiał obrabiam na Pinnacle studio 10 Adobe Premier i Vegas jak narazie ludzie chwala sobie moje "wypociny" i nie jest tak źle. Moj Komp pozostawia tez wiele do życzenia: ATHLON 3200 Płyta g.:EPOX8RDA+, 1GB DDR, 2x80 GB WD 8MB cach GRAF. ASUS GF 6600GT. Prawdę mowiąć mam juz kilka zamowień na wesela w tym roku i postanowiłem Założyć firmę "USłUGI KOMPUTEROWE VIDEOFILMOWANIE ORAZ PROJEKTOWANIE". Z Urzedu Pracy dostaję dofinansowanie w wysokości 1100 zł i teraz moje pytanko. Ze wzgledu ze nie wiele moge dołożyć ze swojej kieszeni w co lepiej zainwestować W dobrą kamerkę a komputer nieco ulepszyć czy moze pozostac przy tej kamerce a zainwestować w naprawde dobry komputerek. Czekam na podpowiedzi Z Góry Dziękuję!

środa, 22 marca 2006, 17:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może by tak użyć "SZUKAJ"

środa, 22 marca 2006, 18:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dual Xeon X5482, Tyan S5397 SAS, 32GB FB-DIMM, Quadro 6000, Decklink Extreme 3D, 2xHP LP2475w + LCD 3D, HDD 8TB+RAID5 500GB, PMW-EX3, HVR-A1E, Axis dolly, car grip, KRAN kamerowy 6.4m, stereo rig, Avid+Mojo, MacBook Pro, NukeX+Ocula, UBUNTU 4 NLE :)

środa, 22 marca 2006, 18:45
Nowy
Nowy

Tak racja mozna uzyc szukaj z ty ze na to szukanie niestety trzeba miec troszke czasu a u mnie zabieraja mi go dwaj mali synkowie i wiele innych spraw a jesli chodzi o dotacje to faktycznie moj błąd 11000 tys Jeśli naprawde sprawia wam kłopot odpowiedź na to pytanie to ja naprwade przepraszam ale naprwawde zalezy mi na konkretnej podpowiedzi na dokładnie moj temat.Ach ten zestaw to ma być żę raczej komp.?

środa, 22 marca 2006, 19:52
Stały bywalec
Stały bywalec

Jesli odpowiedz ma byc jednoznaczna to: KAMERA !!!
I tu masz takie mozliwosci (oczywiscie sprzet nowy):
- Panasonic NV-GS400
- Panasonic AG-DVC30
- Sony VX2100
Nie napisales czy masz cos jeszcze oprocz kamery...
Na pewno trzeba bedzie zainwestowac w:
- oswietlenie
- dodatkowe baterie
- statyw
- legalne oprogramowanie.

środa, 22 marca 2006, 20:17
Nowy
Nowy

Do kamerki dokupiłem statyw naramienny z tym ze bardzo załosny aby wymienic kasete w tej kamerce trzeba odkrecic uchwyt z gwintu. dwie baterie FM30,FM70 oraz ładowarke. Jesli chodzi o komputer co nalezało by ewentualnie zmienic aby jakos to lepiej chodziło? Oprogramowanie juz zakupiłem.

środa, 22 marca 2006, 20:36
Stały bywalec
Stały bywalec

Ja za 11 tys. kupilbym Sony VX2100+bateria, lampa Unomat, statyw naramienny, Ulead Media Studio Pro - powinno starczyc na styk.

No i na poczatek porzadnie skonfigurowalbym kompa - bo podana przez Ciebie konfiguracja nie jest tragicza.

(Oczywiscie dobrze by bylo jeszcze dokupic oswietlenie na statywach, mikrofon do kamery itp. ale to co napisalem na poczatek wystarczy).

środa, 22 marca 2006, 21:58
Bywalec
Bywalec

ja bym radzil używkę Sony VX9000 i wypasik sprzęt. Filnmowałem kiedyś i kamera jest jak stary Mercedes nie do zajechania:)

czwartek, 23 marca 2006, 02:29
Stały bywalec
Stały bywalec

Co do kompa to tak jak juz ktos zauwazył wyżej legalne oprogramowanie. Procek Pentium 4 2X2,6, solidna płyta główna, 2 GB ramu i bedzie smigać :)

czwartek, 23 marca 2006, 08:43
Nowy
Nowy

Serdeczne dzieki. Jednak z moich obliczen bede musiał wyłożyć nieco więcej gotówki na ten biznes ze wzgledu na to ze oprócz videofimowania zajmuje sie projektowaniem budowlanym i szczeze mowiąc to z tej usługi bede miał raczej stały dochód a co sie z tym wiąże mosze do tego dokupic oprogramowanie i zmienic jeszcze drukarke. Co do filmowania jest to jak sami wiecie raczej sezon dobry lub czasem nieco gorszy ale wyzyc z tego samego to raczej ciezko chociasz sa fachowcy i niezle im sie wiedzie. Jeszcze raz dzieki i zobaczymy co ztego wyjdzie.

czwartek, 23 marca 2006, 11:22
Stały bywalec
Stały bywalec

W takim razie powodzenia i duzo ciekawych pomysłów filmowych zyczę :)

piątek, 24 marca 2006, 17:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ja bym radzil używkę Sony VX9000 i wypasik sprzęt. Filnmowałem kiedyś i kamera jest jak stary Mercedes nie do zajechania:)

Heh ja mam zdanie calkowicie odmienn, wg mnie to plastikowe gowno z obrzydliwym obiektywem i tragicznym dzwiekiem, jedyny plus ze naramienna. Kazdy lubi co lubi ;)

piątek, 24 marca 2006, 20:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]