Teraz jest sobota, 20 grudnia 2014, 19:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Zgrywanie filmu z kamery na komputer 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zgrywanie filmu z kamery na komputer
Pytanie swoje kieruję do osób , które w przystępny sposób potrafią wytłumaczyć laikowi co zrobić aby zrzucić film lub zdjęcia z kamery na komputer . Posiadam sony hc 14 stąd opinie osób posiadających dokładnie taki sprzęt byłyby idealne .
Prosiłbym o szczegółowe informacje ( najlepiej krok po kroku ) co podłączyć , jakie programy wykorzystać , jakie ustawienia w komputerze zastosować .
Myślę że takie przejrzyste wytłumaczenie sprawiłoby sporo radości takim osobom jak ja , które kompletnie nie siedzą w temacie i dla których niektóre z postów są po prostu nie zrozumiałe .

Co robię : kamera sony hc 14 podłączona USB do komputera , zainstalowany dostarczony wraz z kamerą program Picture Package , który wg mnie nie pozwala mi zrzucić nagranego materiału na komputer.
Wiem , że nalezy zakupić Fire Wire bo to lepsza jakość niż USB ale na początek chcę w ogóle coś zacząć a potem będę myślał o jakości .
Czytałem w jakich postach o ustawieniu w komp. czegoś takiego jak DMA . Jakimś cudem znalazłem to w komputerze ale nie potrafiłem tego ustawiać . Czy to jest faktycznie ważne ?.
Komputer jest pod względem procesora i pamięci wystarczający do prac kamera -komputer.
Czy muszę mieć jakiś dodatkowy program do zrzucania filmu i potem jego edytowania ? . Jęsli tak to może ktoś coś poleci . Wiem że jest windv ale nie potrafię go ustawiać .
Co muszę ustawić w komputerze ?
Samo podłaczenie USB nic nie daje tzn komputer nie widzi kamery . Sygnalizuje nowe urządzenie ale nie tworzy folderu z zawartością kamery .
Srodowisko XP.
To tyle . Może komuś będzie się chciało trochę popisać . Pozdrowienia

środa, 20 października 2004, 23:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Filmu nie zgrasz przez USB - nie da rady, tylko firewire. Przez USB tylko da rade zgrać zdjęcia - dotyczy wszystkich kamer.

czwartek, 21 października 2004, 12:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Proponuję zakup kontrolera Fire-Wire z oprogramowaniem Ulead Video Studio 7 SE, cena około 80 PLN.
To tyle. Może komuś będzie się chciało trochę poczytać.
Pozdrawiam.

czwartek, 21 października 2004, 17:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wlasnie amoze ktos mi podpowie odnosnie tego fire wire...czy mozna sciagnac to z sieci?Mam klopot bo nie moge sciagnac filmu na HDD.....Pomozcie....tez mam hc14

poniedziałek, 25 października 2004, 10:05
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post Karta FW
Po pierwsze karta ta to karta PCI, wkładana w wolny slot do środka komputera. Musisz taką sobie kupić w sklepie komputerowym i poprosić jakieś elektronika-komputerowca, jesli sam nie wiesz jak, by ci ja włozył do środka. Potem odpalasz Windowsa i instalujesz sterowniki wg instrukcji. Podłaczasz kabel IEEE 1394 zakupiony razem z kartą. Potem instalujesz oprogramowanie np. Pinnacle Studio 9, cena około 500 zł. Następnie przy wyłaczonej kamerze wkładasz kabel do gniazdka I.Link lub IEEE1394 lub FireWire (nazwy inne rodzaj złącza ten sam) Właczasz kamerę i uruchamiasz program, no a potem z górki. Przełaczasz program na zgrywanie materiału z kamery, uruchamiasz zgrywanie i czekasz aż skończy. Kwestia działania programu to oczywiście kwestia jaki program zainstalujesz, ale procedury są podobne.

dnc

Mój sprzęt:
Kamera: JVC GR-DV700E
Grafika: Gainward PP2100LE TV/DVI
Obróbka video:Pinnacle Studio 9.1 PL
Kontakt: GG: 4926855
Obrazek

poniedziałek, 25 października 2004, 10:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wlasnie amoze ktos mi podpowie odnosnie tego fire wire...czy mozna sciagnac to z sieci?

zabiło mnie to pytanie... buhahahaha
nie odpowiem nic bo nie mam siły :D :D:D

poniedziałek, 25 października 2004, 12:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A moze niedzielny lyk zwyklej ludzkiej wyrozumialosci kolego, co zapomnial wol jak cielakiem byl? Ty juz tak od reki wyskakiwales ze wszystkich informacji? Urodziles sie pewnie z tym, albo wyssales to mleczkiem od wscieklej cyganki...

niedziela, 7 listopada 2004, 15:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A cos Ty Gościu taki śmiertelnie powazny. Dariusz Nawrat wyjasnił w tym wątku szczegółowo co to jet FireWire i do czego służy, więc założyciel watku w tej chwili pewnie sam sie smieje z tego o co pytał.
A może łyk niedzielnego browarka by Cię nieco wyluzował...

niedziela, 7 listopada 2004, 15:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]