Teraz jest środa, 30 lipca 2014, 02:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 przesterowany dzwięk 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post przesterowany dzwięk
Witam
Mam problem z przesterowanym dźwiękiem charczy strasznie, jest może jakiś
program lub plugin który zminimalizuje to charczenie?
Poradźcie jak sie tego można pozybć, co zrobić żeby dzwięk był w miare normalny a i klient zadowolony...?

niedziela, 28 września 2008, 19:24
Moderator
Moderator

Post Re: przesterowany dzwięk
Jeśli zrobisz to umiejętnie w/g mojego opisu będziesz zadowolony, bo zlikwidowanie tego w amatorskich warunkach nie jest proste, jest to teraz element składowy dźwięku "zrośnięty" prawdopodobnie z pasmem głośnych tonów basowych, gdyż zapis audio dokonany był pewnie "na automacie" za pomocą mikrofonów wewnętrznych, a one jak wiadomo (...), ale do rzeczy:
- Musisz przechwycić sekwencje filmowe do komputera z dźwiękiem jako odrębnym, oddzielnym plikiem audio
- w pakiecie Nero jednym z programów jest Wave Editor (prawdopodobnie masz go w komputerze) wczytaj do niego plik audio w którym występuje owe charczenie
- Naciśnij Ctrl+A (zaznacz wszystko), aby cały wykres podświetlił się
- w menu programu w sekcji Ulepszanie dźwięku jest pozycja o nazwie Ekstrapolacja pasma
- tutaj przy odrobinie starań określisz przedział częstotliwości charakterystyczny dla zakłuceń i odetniesz go podsłuchując jednocześnie efekt działania filtra, warto poświęcić temu trochę czasu, by uzyskać jak najbardziej zadowalający efekt
- dobrze jest zdefiniowane ustawienia dodać jako kolejny profil, który z łatwością można będzie wybierajac go stosować na kolejnych plikach z tym zakłuceniem
- teraz wystarczy plik zapisać najlepiej jako PCM wave, by w projekcie programu montażowego podmienić na niego nieszczęsne charczące audio.
Jeszcze lepsze efekty można uzyskać za pocą narzędzia Zniekształcenie w sekcji Efekty, wszystko zależy od typu tego przesterowania.
To naprawdę działa.
P.S. Zawsze by działać na całym pliku w programie Wave Editor trzeba mieć zaznaczony cały jego wykres (Ctrl+A).
Niedoceniany, ba... nie urzywany, a jednocześnie wszechobecny progamik Wave Editor jest genialnym narzędziem potrafiącym dokonać naprawdę wielu specjalistycznych zmian na dźwięku dostępnych często tylko w wyspecjalizowanych aplikacjach do masteringu.
No i daj znać, czy udało się choć trochę poprawić ten dźwięk.
Pozdrawiam gorąco

niedziela, 28 września 2008, 23:30
Stały bywalec
Stały bywalec

Wiatm
dziękuję za bardzo cenne uwagi, mam jeszcze jedno pytanie:
mam juz gotowy projekt w premierce czy mogę zrobić tak że wyeksportuje z premiere sam plik audio i wtedy wczytam go w programie Wave Editor i "poprawię" a nastepnie popdmienię tylko dźwięk w projekcie? nie mam już możliwości ponownego zgrania materialu....
Pozdrawiam serdecznie !

poniedziałek, 29 września 2008, 10:10
Moderator
Moderator

Tak bez problemu:
W oknie timeline zaznaczamy obszar, który chcemy wyeksportować, może to być nawet cały projekt, wybieramy File - Eksport Timeline - Audio, wkazujemy gdzie plik (pliki) mają się zapisać, wchodzimy w Settings w pozycji Range wybieramy Work Area i OK.
Nadajemy plikowi nazwę i Zapisz.
Teraz wystarczy tylko tak zapisany i obrobiony w dowolnym innym programie chociażby wave Editor plik dźwiękowy wczytać do programu i podmienić z oryginalnym.
Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 29 września 2008, 16:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

myślę ze też z tego skorzystam. Nawet Rode SVM nie spisał się. Sala wydawało by się jak każda inna a przesterowanie wystąpiło dość wyraźnie, może kapela za głośno grała?.

poniedziałek, 29 września 2008, 18:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

do użytkowników Rode svm:
kiedy włączać tłumik w tym mikrofonie ?
Wydawało mi się ,że był poziom głośności kapeli tak jak na każdym innym weselu a okazało się ,że jednak było za głośno .
Próbowałem tym Nero wave editor i efekt taki sobie, wyeliminowałem charczenie w pewnym stopniu , ale mocno buczy :(
Rozwiązaniem na przyszłość są chyba słuchawki i sprawdzanie jak sie nagrywa.
Czy są jeszcze inne sposoby aby uchronić się od tego ?

środa, 8 października 2008, 21:24
Moderator
Moderator

Manualne sterowanie czułością mikrofonu, obserwując jednocześnie wychylenie wskazań nośnej, to zasada filmowania by się uchronić, (w ogóle jest to zasada filmowania) lecz jeśli dźwięk już mamy na taśmie i to zapisany "w automacie" i jest przesterowany, to raczej d..pa zbita.
Pozdrawiam gorąco

środa, 8 października 2008, 23:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]