Teraz jest poniedziałek, 20 października 2014, 11:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Kamera do ... filmowania w nocy 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do ... filmowania w nocy
Witam

Dotychczas do kręcenia filmów używałem Canona EOS 500D, jednak po ostatnich zawodach jakich doznałem od obecnie używanej przeze mnie lustrzanki, postanowiłem pozostawić ten sprzęt do tego po co producent go stworzył (bądź wymienić na 650D), a w celu filmowania zakupić jakąś przyzwoitą kamerę.
Problemem tej lustrzanki jest ostrość, a raczej problemy z jej złapaniem czy to na trybie automatycznym, czy też manualnym. Na tym malutkim ekraniku wydaje się być wszystko ok (a z powody zamieszania panującego dookoła też nie można tego jakoś dokładnie sprawdzić), a po zrzuceniu na PC w celu montażu, obraz jest niestety rozmazany.

Poszukuję kamery, której głównym celem będzie utrwalanie pokazów materiałów pirotechnicznych (popularnie zwanych fajerwerkami) w kwocie powiedzmy do 5000zł (ciężko mi podać ostateczną cenę, gdyż widziałem ciekawe pozycję za 2500zł, ale jestem w stanie dać i 8000zł jeżeli zajdzie taka potrzeba).

Od kamery oczekuję przede wszystkim jak najlepiej odwzorowanych kolorów na niebie, idealnej ostrości (czy to w przypadku zupełnego "braku" światła, bądź z oświetleniem w tle), świetnie nagranego dźwięku.
Co do samej ostrości zależy mi, aby kamera sama sobie ją jak najlepiej dobierała i wymagała tutaj jak najmniejszej ingerencji ze strony użytkownika (żeby skupiać się głównie na dobrym "celowaniu"). Jak na razie najciekawszym sprzętem jaki znalazłem jest Sony NEX VG10(20/30).
Waga i gabaryty nie grają roli. Mile widziana byłaby dobra bateria, która szczególnie w zimie byłaby wytrzymała (aby położyć sprzęt na ziemi i zająć się rozstawianiem wszelkich materiałów i po włączeniu nie otrzymać komunikatu o rozładowanej baterii).

Do kamery przydałby się również jakiś statyw i karta pamięci.
Co byście tu polecili ?

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

sobota, 5 stycznia 2013, 22:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Kamera do ... filmowania w nocy
Wymieniony przez ciebie Canon to już zabytek. Z innych aparatów można pokusić się na Panasonic GH2 puki jeszcze są nowe w sklepach lub kupić używkę. Do puszki można dokupić zewnętrzne zasilanie na "duże"bateria, która wystarczy na parę godzin. Do podglądu można użyć dodatkowy monitor Lilliput 665/O/P. Wspomniane kamery sony tez dobre - ale. Największym problemem będą tu przetworniki CMOS, które są montowane wszędzie. Jaki efekt będzie przy wybuchach to chyba wiesz :wink:

sobota, 5 stycznia 2013, 23:57
Nowy
Nowy

Post Re: Kamera do ... filmowania w nocy
Z racji tego, iż sprzęt potrzebny jest mi do pracy, w pierwszej kolejności chciałbym zakupić kamerę (o aparat będę się martwił w maju), w miarę możliwości nawet w ciągu 2 tygodni.
Niestety w tym temacie nie posiadam jakiegoś wielkiego rozeznania, dlatego też staram się zdać na doświadczenie innych osób (ostatecznie sprzedawców). Po Twojej wypowiedzi widzę, że muszę szukać czegoś z CCD, jednak chodzi o konkrety, to jednak nie posiadam dostatecznej wiedzy w tym temacie. Z doświadczenia wiem, że warto celować w sprawdzone marki, takie jak JVC, Panasonic, Sony i Canon.
Poza tym, gdzie warto zaopatrzyć się w taki sprzęt, mam tu na myśli sklep z dobrym wyborem, niskimi cenami, fachową obsługą i najlepiej w województwie Śląskim.

niedziela, 6 stycznia 2013, 02:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]