Teraz jest poniedziałek, 27 marca 2017, 04:51

Stwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 
 Kamera do 2 tys. na wesle. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kamera do 2 tys. na wesle.
Serdecznie witam.
Przeszukałem forum w nadziei odpowiedzi na dręczące mnie pytanie, ale niestety nie odnalazłem jej :wink: .
Za pewien czas czeka mnie własne wesle. Mam zamówionego profesjonalnego fotografa, ale zamiast kamerzysty chce nabyć własną kamerę do 2000 zł i poprosić brata o nagranie ważniejszych momentów z naszego skromnego wesela.
Chciałbym się dowiedzieć:
-jaką kamerę do 2000 zł która nagra w miarę sensowny obraz w niezbyt oświetlonej sali
-czy komuś udało się coś takie stworzyć co wyglądało w miarę sensownie
-jakieś porady co do nagrywania :wink: .
Kamera oczywiście przyda się również na inne imprezy oraz jakieś wakacie :D .

czwartek, 16 lutego 2017, 23:22
Moderator
Moderator

Post Re: Kamera do 2 tys. na wesle.
Może być ta z wątku: LINK.
Podziwiam brata. Zepsuje sobie trochę zabawę, (oby nie Wam film :wink: ).
Oprócz kamery kup (może być tani) statyw, chociaż by po to, żeby brat coś zjadł i wypił, ale nie tylko.
Bardzo wskazany jest rejestrator dźwięku. Łatwiej na nim uniknąć przesteru, (a po co ci tańce z podkładem charczenia a nie muzyki, albo nie nagrana przysięga małżeńska)?
Druga ważna sprawa - z rejestratorem łatwiej utrzymasz ciągłość ścieżki dźwiękowej. Obraz w filmie zawsze dosztukujesz czymś. Dokręconym później / wcześniej obrazem, zdjęciami, czymkolwiek. Nie zarejestrowanego (czy nawet przesterowanego) dźwięku niczym nie odtworzysz.
(To najważniejsza rada jaką mogę dać.)
Nie chcę Cię zniechęcać, będę trzymał kciuki. Warto mieć potem kamerę, a bo to dzieci, a wakacje, ale przejrzyj też ofertę miejscowych fachowców. Jakby Cię któraś porwała, może warto by mieć film od specjalisty?

piątek, 17 lutego 2017, 09:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Byl juz podobny temat, co tu duzo pisac jak dla mnie taka akcja jest bez sensu, i gwarantuje, ze nic dobrego z tego nie wyniknie, chyba, ze ma byc na zasadzie byle co, byle cos bylo to ok.

piątek, 17 lutego 2017, 10:05
Moderator
Moderator

Warto mieć rozeznanie, dlatego podpowiadam też, żeby zobaczył ofertę / oferty kogoś kto w okolicy zawodowo filmuje.
Wyboru kolega dokona sam, ale już świadomie. :wink:

piątek, 17 lutego 2017, 10:12
Bywalec
Bywalec

Nagranie to jedno, ale potem ktoś i tak będzie musiał to zlepić do kupy, chyba że kolega jest fachowcem i zrobi to za darmo. Za dwa tysiące mogę sprzedać FX 1000

piątek, 17 lutego 2017, 12:15
Nowy
Nowy

Fachowcem nie jestem :wink: . Co będzie to będzie. Jakieś modele z tym rejestratorem mogli byście polecić? Co do samego filmu to chce mieć przysięgę w kościele, oraz pare minut z samego wesela. Fotki ogląda sie jeszcze od czasu do czasu a film raz albo wcale. Dlatego fotograf jest juz zaklepany :wink: .

piątek, 17 lutego 2017, 17:23
Moderator
Moderator

Zoom H2n
Olympus LS-12
Zoom H1
i w ogóle:
http://www.skapiec.pl/szukaj/24/dyktafony
Sam używam starszego typu Zoom H2 (bez n) i powiem że jakość dźwięku, bezpieczeństwo nagrań i intuicyjna obsługa zadowalają mnie całkowicie, nawet bez osobnego mikrofonu. Używam wbudowanego. Im niżej zejdziesz z ceną tym bardziej będą te urządzenia przypominać faktycznie dyktafony, czyli nagranie rozmowy OK, ale muzykę, nawet weselną lepiej nagrać dobrym rejestratorem. Myślę że minimum to Zoom H1.
Ipkisek napisał(a):
... Fotki ogląda sie jeszcze od czasu do czasu a film raz albo wcale...

Zależy jak zrobisz. Wystarczy średniej klasy komputer stacjonarny, uzupełniony o jeden, czy dwa dyski. tani program do montażu filmów, trochę (no nie, raczej sporo) cierpliwości (ale zabawa przednia, polecam) i masz film, w którym na tle liniowo, porządnie zrobionej ścieżki dźwiękowej, dzieje się obraz - niekoniecznie nagrany w tym samym momencie. Dzieje się film, który w ogromnym skrócie pokazuje wydarzenia tak ciekawie, że ciocia dopiero pod koniec filmu łyknie herbaty i stwierdzi że zapomniała posłodzić. :wink:

piątek, 17 lutego 2017, 18:06
Nowy
Nowy

Więc kolego z tego co mi się wydaje należy to sprytne urządzenie dostawić do głośnika i można osobno nagrywać dźwięk oraz osobno film kamerą a potem to ze sobą sensownie złożyć :wink: .
https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/kam ... -hdr-cx625
taka kamerka by się nadawała?

piątek, 17 lutego 2017, 21:04
Moderator
Moderator

Zależy jaki dźwięk chcesz nagrać, przy tym stawiasz, lub jak chcesz mieszany to... traktuj rejestrator jak swoje ucho. Wypróbuj.
Kamera - nie chcę się narzucać, ale ta co poleciłem ma większą fizycznie matrycę światłoczułą, na przykład.

piątek, 17 lutego 2017, 22:05
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie chcę tu rozpętywać gówno-burzy ale lepiej znaleźć za tą kwotę kogoś co siedzi w weselach i ci to po prostu nagra. Dla jednych 2 tys. to szajs, po który się nie schyli a znajdą się tacy co za dwa koła nagrają poprawnie wesele.

piątek, 17 lutego 2017, 22:27
Moderator
Moderator

fransua napisał(a):
Nie chcę tu rozpętywać...

:D Też proponowałem, ech gdyby wiedzieć co w przyszłość okaże.
Na prawdę fajna, profesjonalnie zrobiona pamiątka, (albo gniot, bo i to się zdarza podobno), czy piękna pasja filmowa, (albo kamera która po pierwszych zachwytach pójdzie w kąt). :mrgreen:

piątek, 17 lutego 2017, 23:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wydane 2k pln na kamerkę i brata (podejrzewam, że nigdy tego typu imprezy nie filmował) nie ma szans zastąpić kogoś kto to zawodowo dobrze zrobi... Dobra pamiątka wideo (wnioskuję, że jest jednak takie zapotrzebowanie) przewyższa wartość wydanej kasy na półkownikowy gadżet...
QB

sobota, 18 lutego 2017, 11:00
Nowy
Nowy

Jeśli komuś aż tak bardzo przeszkadza że kamerzystą będzie brat to informuje iż zostanie to znajomy który sam się zgłosił :wink: . Ma doświadczenie ponieważ kiedyś został fotografem amatorem na chrzcinach 8) .
Kamera już została zakupiona: SONY HDR-PJ620. Osobiście dziś użyłem kamery na urodzinach mojej chrześnicy i wyszło to fajnie moim zdaniem :wink: . Kamera z pewnością nie będzie używana dzień w dzień a do jakiś wyjazdów lub imprez domowych :wink: . Więc tak większość czasu będzie odpoczywała w szafie :D .
Dziękuje za wiarę w moje plany . Zwłaszcza użytkownikowi Kotin :wink: .
kotin napisał(a):
Może być ta z wątku: LINK.

Nie chcę Cię zniechęcać, będę trzymał kciuki. Warto mieć potem kamerę, a bo to dzieci, a wakacje, ale przejrzyj też ofertę miejscowych fachowców. Jakby Cię któraś porwała, może warto by mieć film od specjalisty?

poniedziałek, 13 marca 2017, 00:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

podejrzewam , że z tą późniejszą przydatnością kamery będzie różnie. Prędzej wyjmiesz telefon i nim będziesz filmował, niż tą kamerą, którą kupiłeś

poniedziałek, 13 marca 2017, 21:07
Moderator
Moderator

Dobra, to ich pamiątka, zdecydowali. Co do pasji zobaczymy. Zadekretować się jej nie da, przewidzieć też nie, ale zniechęcanie do filmowania na forum filmowym to niecodzienne.
Zamykam temat.

poniedziałek, 13 marca 2017, 22:18
Stwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ]