Dołącz do nas
Daj się ocenić i oceniaj
-
Autor: Andypolska
Komentarzy: 8
-
,,,
Autor: fotoraf
Komentarzy: 15
-
Autor: kamel
Komentarzy: 23
-
Wodna sciezka...

Autor: towmar
Komentarzy: 7
-
bez tytułu

Autor: bee
Komentarzy: 7
-
_MG_9092

Autor: peszzi
Komentarzy: 11
-
DSC_5943

Autor: Kruszyniak
Komentarzy: 22
-
Uliczka Starego Miasta

Autor: FoBoS
Komentarzy: 14
-
Ambara

Autor: roka63
Komentarzy: 9
-
złota jesień 1

Autor: rhz15o2
Komentarzy: 5
-
.

Autor: Malinaaa
Komentarzy: 12
-
mgła

Autor: Andrzej Wyrwicki
Komentarzy: 11
-
061041

Autor: Maras654
Komentarzy: 12
-
Tesknota

Autor: Mistyk
Komentarzy: 25
-
Magdalena

Autor: Stul
Komentarzy: 20
Fotofestiwal w Łodzi 2010: All my lovin`
6 kwietnia 2010, 16:47 | czytano: 1899 razy
All my lovin` - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny Fotofestiwal. Już od 5 maja w Łodzi będzie można oglądać wystawy o miłości, tęsknocie, kompromisach i walce.
All my lovin’ to wystawa o miłości, tęsknocie, kompromisach i walce. To szereg indywidualnych, intymnych historii, przedstawionych z zadziwiającą szczerością, która od widza wymaga dużo wrażliwości, ale i odwagi. To oprócz spotkań z człowiekiem, także głęboki obraz relacji międzyludzkich, zmieniających się norm społecznych i niezmiennych ludzkich potrzeb.
Miłość zawsze była jednym z centralnych tematów sztuki. I choć stwierdzenie to jest dość banalne, to jednak żadna z historii zaprezentowanych w ramach wystawy All My Lovin’ banalna nie jest. Wszystkie przedstawione są z zadziwiającą szczerością, która od widza wymaga dużo wrażliwości, ale i odwagi. All my lovin’ to opowieść o pasji, walce, kompromisie, tęsknocie i czułości. To szereg indywidualnych i intymnych historii, które razem tworzą obraz współczesnych związków międzyludzkich.
ALL MY LOVIN’. Wszystko o miłości to wystawa o intymności, czułości, lęku, przemijaniu i kompromisach. To szereg, niezwykłych spotkań z ludźmi, którzy szczerze opowiedzieli swoje historie. Konfrontacja z nimi wymaga od widza dużo wrażliwości, ale i odwagi pozwalającej na przywołanie własnych doświadczeń i wspomnień. To oprócz, spotkania z człowiekiem, także głęboka analiza relacji międzyludzkich, zmieniających się norm społecznych i niezmiennych potrzeb.
"Nie ukrywam, że idea wzięła się bezpośrednio z naszego życia" – mówi Krzysztof Candrowicz, dyrektor artystyczny Fotofestiwalu i jedne z kuratorów wystawy. Pomysł na ALL MY LOVIN’ jest wynikiem długich rozmów trzech kuratorów: Peggy Sue Amison, Krzysztof Candrowicz i Christopha Tannerta, zainspirowanych pracami, Douga Dubois z cyklu zatytułowanego Wszystkie dni i noce. Dyskusje o pracach Douga doprowadziły ich do dyskusji na temat relacji międzyludzkich. Dlaczego ciągnie nas do ludzi, z którymi się związujemy? Co sprawia, że wybieramy pewnych ludzi a nie innych? Czasem relacje te pojawiają się w wyniku zbiegu okoliczności, innym razem w reakcji na inne doświadczenia. W jaki sposób związki te mogą być zarówno wymagające, jak i satysfakcjonujące? W jaki sposób fotografowie przekładają te doświadczenia na swoje prace i jak to wpływa na ich odbiorców?
ALL MY LOVIN’ to opowieść o pasji, walce, kompromisie, tęsknocie i czułości. To szereg indywidualnych i intymnych historii, które razem tworzą obraz współczesnych związków międzyludzkich.

Takie znaczki będą mogli nosić wszyscy widzowie Fotofestiwalu
Czytaj także
- Fotofestiwal 2010: nadal warto jechać do Łodzi
- Fotofestiwal 2010: fotorelacja
- W Łodzi trwa Fotofestiwal 2010
- Otwarcie Fotofestiwalu 2010
- Katrin Trautner laureatką Grand Prix Fotofestiwalu w Łodzi
- Cztery nowe wystawy w Łódzkim Domu Kultury
- Rozmawiamy z Krzysztofem Candrowiczem, dyrektorem artystycznym Fotofestiwalu w Łodzi
- Nożyczki a Zofia Rydet - wystawa w ramach Fotofestiwalu 2010
Inne artykuły autora
- 20 najważniejszych polskich fotografów. Bogdan Łopieński
- 20 najważniejszych polskich fotografów. Edward Hartwig
- 20 najważniejszych polskich fotografów. Tomasz Tomaszewski
- 20 najważniejszych polskich fotografów. Eustachy Kossakowski
- 20 najważniejszych polskich fotografów. Jerzy Benedykt Dorys
- 20 najważniejszych polskich fotografów. Natalia LL
- 20 najważniejszych polskich fotografów. Tomasz Wiech
- 20 najważniejszych polskich fotografów. Zofia Rydet
Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Najczęściej czytane dzisiaj
Najczęściej czytane w tygodniu
- Vogue zaskakuje nową sesją Petera Lindbergha. Modelki nago i bez makijażu
- Sony NEX-7 - test bezlusterkowca
- Najlepszy fotograf szkolny. Milion wyświetleń krótkiego, komediowego filmu w ciągu kilku dni
- Niezapomniane zdjęcia z wakacji - mistrzowska fotografia oraz jej omówienie
- GIMP 2.8 - przede wszystkim jedno okno
- Ożywione przedmioty - pikantny humor na zdjęciach Terry'ego Bordera
- Znani fotografowie opowiadają o zdjęciach, których nigdy nie zrobili. Książka "Photographs Not Taken" debiutuje na rynku
- World Press Photo na przestrzeni lat w kategorii Wydarzenia
- Nadchodzi Pentax K30?
- Fotografia na świecie: Japonia, cz. 4
Najczęściej czytane w roku
- Mistrzowie fotografii dzikiej przyrody - zobacz najlepsze zdjęcia
- Mistrzowie fotografii portretowej - zobacz najlepsze fotografie, cz. I
- Pomysł na prezent - obiektywy
- Mistrzowie fotografii reklamowej - zobacz najlepsze fotografie, cz. II
- Mistrzowie fotografii sportowej, cz. I - zobacz najlepsze zdjęcia
- Pomysł na prezent: Lustrzanki dla amatorów
- Mistrzowie fotografii sportowej, cz. II - zobacz najlepsze zdjęcia
- Mistrzowie fotografii portretowej - zobacz najlepsze fotografie, cz. II
- Nikon D5100 - test lustrzanki
- Louis Daguerre - rocznica urodzin i fotograficzna grafika Google












