Jak robić zachwycające zdjęcia nocnego nieba - poradnik fotografii astronomicznej, część II

Jak robić zachwycające zdjęcia nocnego nieba - poradnik fotografii astronomicznej, część II

Obecnie zajmujący się fotografią astronomiczną mają już świadomość, że dzięki rozwojowi nauki mogą zapisywać obraz tego, co fotony światła przenosiły (czasem wiele milionów lat świetlnych) w kierunku soczewek narzędzi obserwacyjnych. Fotograf-amator wniósł i wnosi niesamowity wkład w rozwój tej dziedziny fotografii. Niebo wydaje się bliższe człowiekowi wraz z rozwojem optyki i możliwości cyfrowego zapisu obrazu. Jak więc wygląda używana w astrofotografii optyka i co trzeba o niej wiedzieć, zanim przystąpi się do jej używania?

Teleskop refrakcyjny (refraktor)


Fotografia astronomiczna - wykorzystywana optyka

Z pewnością nawet dla osób, które nigdy nie zajmowały się fotografią, jest oczywiste, że używana do obserwacji i fotografowania optyka instrumentów astronomicznych nie jest tą samą optyką, którą w zwykłej fotografii - nawet tej z wielkich odległości - obiektywy 600-1200 mm. Zasada działania refraktorów (teleskopów soczewkowych) i reflektorów (teleskopów zwierciadlanych) jest jednak w pewnym sensie podobna do sposobu działania obiektywu aparatu fotograficznego.

Reklama

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem