30 czerwca 2008, 09:55
Autor: Piotr Madura
czytano: 2160 razy

Kosmiczna technologia powszednieje

Kosmiczna technologia powszednieje

Technologia produkcji włókna węglowego tanieje, dzięki czemu coraz więcej firm decyduje się na produkcję statywów z tego lekkiego i wytrzymałego materiału. Na wykorzystanie włókien węglowych zdecydował się tym razem amerykański producent sprzętu fotograficznego, firma Smith-Victor Company. Zaprezentowała nową serię statywów, monopodów i głowic - Black Diamond Series, która ma uzupełniać dotychczasową, opartą na wyrobach ze stali i aluminium.

div align="justify">Statywy oferowane są w trzech rozmiarach. Pierwszy o maksymalnej wysokości 137 cm i wadze 0,9 kg, drugi 151 cm, wadze 1,125 kg, trzeci wysokości 165 cm i wadze 1,575 kg. Każdy z nich wyposażony jest w 4-segmentowe wykonane z włókna szklanego nogi,  które można rozstawić pod kątem 24, 55 i 80 stopni. Zarówno statywy, jak i monopody wyposażone są w ułatwiającą noszenie piankę wysokiej gęstości, gumowe stopki oraz pasek.

Jeśli zależy nam na większej mobilności, możemy skorzystać monopodów tej samej serii. W ofercie znajdują się dwa modele: pierwszy o wysokości 145 cm, natomiast drugi dużo wyższy, bo mierzący aż 170 cm. Tak jak statywy, każdy z nich  posiada 4-sekcyjne nogi z włókna węglowego, po złożeniu których uzyskujemy monopody o długościach 47 i 54 cm.

Oprócz statywów i monopodów, producent proponuje także trzy różne głowice kulowe. Każda z nich jak na swoje wymiary dysponuje imponującym udźwigiem wynoszącym odpowiednio: 7,875 kg, 11,925 kg oraz 17,775 kg. Biorąc pod uwagę te wartości, można sądzić, że jakość ich wykonaniach jest na wysokim poziomie. Każda z nich umożliwia przechylenie od pionu o 90 stopni oraz obrót o 360 i więcej stopni. Głowice sprzedawane są oddzielnie lub w kompletach ze statywami lub monopodami. Nazwy modeli ani orientacyjne ceny na razie nie zostały podane.


www.swiatobrazu.pl