29 kwietnia 2009, 13:00
Autor: Marcin Woźniak
czytano: 3853 razy

Miniaturowy wyzwalacz radiowy MicroSync Digital

Miniaturowy wyzwalacz radiowy MicroSync Digital

Praca w studio fotograficznym to nie tylko przyjemność i zabawa światłem. To także ciężka robota i walka z plątaniną kabli, które skutecznie uprzykrzają nam życie. Najbardziej nieznośnym przewodem o który najczęściej potykamy się w studio jest kabel służący do wyzwalania lamp błyskowych. Jest to drut który może niejednokrotnie przyprawić nas o ból głowy lub kolana a jeżeli przy okazji ucierpi aparat lub obiektyw to straty mogą być bardzo duże.

Rozwiązaniem tego kłopotu są bezprzewodowe wyzwalacze radiowe, które od wielu lat można kupić. Dzięki nim notorycznie zawadzający kabel synchro nie jest już przeszkodą. Podstawowym kryterium podziału wyzwalaczy bezprzewodowych jest typ medium z jakiego korzystają. Pierwszą grupą są wyzwalacze działające w oparciu o podczerwień jednak mają one jedną podstawową wadę: nadajnik i odbiornik musi się ?widzieć? aby poprawnie działać.

Drugim rodzajem wyzwalaczy są urządzenia radiowe. Ich podstawowymi zaletami jest duży zasięg oraz możliwość pracy przez ściany, kotary, blendy czy inne przeszkody, które dla wyzwalaczy na podczerwień stanowiłyby barierę nie do pokonania.
Producentów wyzwalaczy radiowych jest dużo a gama modeli dostępna na rynku jest szeroka. Spośród nich wyróżnia się system bezprzewodowego wyzwalania MicroSync Digital. Jest to produkt firmy Tamrac, znanej z wytwarzania wysokiej jakości plecaków, toreb i innych akcesoriów fotograficznych.


Podstawowymi zaletami MicroSync Digital są niezwykle małe rozmiary. Konkurencyjne produkty tego rodzaju są urządzeniami zdecydowanie większymi i cięższymi co w wielu przypadkach może mieć zasadnicze znaczenie.

 

Podstawowe cechy MicroSync Digital:
  • zgodność z gorącą stopką ISO,
  • niska waga i małe gabaryty,
  • duża wygoda użycia,
  • prostota obsługi,
  • długa żywotność baterii zasilającej,
  • cztery kanały radiowe do dyspozycji,
  • możliwość wyzwalania studyjnych lamp błyskowych, aparatów oraz systemowych lamp błyskowych (Canon, Nikon) poprzez odpowiednie przewody,

 

Kolejny atut to duża uniwersalność MicroSync Digital. Można nim nie tylko bezprzewodowo wyzwolić lampy studyjne ale również sam korpus aparatu i systemowe lampy błyskowe (np. Nikon Speedlights). Efektywny zasięg wyzwalacza to 30 m co daje dużą swobodę w jego użytkowaniu.

Aby umożliwić pełną współprace z lampami studyjnymi, aparatami fotograficznymi oraz systemowymi lampami błyskowymi, producent oferuje szeroką gamę dodatkowych przewodów połączeniowych.

 


 

Specyfikacja urządzeń MicroSync Digital
 

Nadajnik

Odbiornik

Baterie/szacowana trwałość CR2032/3 lata 2 AA/1 rok
Wtyczki Gorąca stopka Gniazdo jack
Porty Gniazdo wejściowe jack (2,5 mm) Gniazdo wyjściowe jack (2,5 mm)
Wymiary 27 x 51 x 11 mm 35 x 111 x 22 mm
Waga z bateriami 30g 180 g
Wymagania systemowe Uniwersalna gorąca stopka Zasilacz lub lampa studyjna z napięciem synchronizacji poniżej 60V
Maksymalny zasięg 30 m
Maksymalna prędkość synchronizacji Migawka szczelinowa: 1/180 s
Migawka centralna: 1/350 s
Kanały 4
Częstotliwość 433 MHz

  

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta: www.microsyncdigital.com

 

 

źródło: informacja prasowa firmy P.H. Migomex Sp.j.

 

 

 



www.swiatobrazu.pl