Największa panorama Drogi Mlecznej złożona z 800 000 zdjęć

Największa panorama Drogi Mlecznej złożona z 800 000 zdjęć

By uzmysłowić sobie jak wielka (proporcjonalnie) jest ta panorama, popatrz na swój palec wskazujący - to jej wysokość. Teraz rozłóż ręce prostopadle do reszty ciała - oto jej szerokość.Złożona z 800 000 zdjęć, wykonanych Kosmicznym Teleskopem Spitzera, i o rozdzielczości 2,5 miliarda pikseli - oto "parametry" największej w historii panoramy Drogi Mlecznej. W rzeczywistości panorama w podstawie ma 37 metrów (sic!), a jej wysokość to 2 metry na środku i metr na końcach.

złożony zdjęcie mleczny droga panorama największy
fot. NASA

Reklama

Fotografie rejestrowały dwie drużyny obsługujące Kosmiczny Teleskop Spitzera, umożliwiający obserwację Wszechświata w spektrum promieniowania podczerwonego. Jak mówi Sean Carey z Spitzer Sciene Center:

Jest to największa panorama o najwyższej rozdzielczości, najbardziej dokładne zdjęcie podczerwone, jakie kiedykolwiek zrobiono Drodze Mlecznej.

Jako, że zdjęcie nie zostało jeszcze opublikowane, w międzyczasie zapoznajcie się z wyczynem Axela Mellingera, który samodzielnie złożył 648-megapikselową panoramę naszej Galaktyki.

 

Źródło: Space.com

Autor: Antoni Żółciak


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Czytaj także


Inne artykuły autoraKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Żywioł Karmienie trznadelka Konik Bocian biały, White Stork (Ciconia ciconia) ... 2016r A Bird Most im Zawackiej dla Stojaq'a na urodzinki