8 marca 2013, 13:16
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 3347 razy

National Geographic pokazuje swoje najlepsze zdjęcia na Tumblerze

National Geographic pokazuje swoje najlepsze zdjęcia na Tumblerze

Świętując 125-lecie, National Geographic uruchomiło bloga na Tumblerze, gdzie możesz znaleźć najlepsze fotografie wykonane w ciągu ostatniego wieku. Przed Tobą przegląd rozmaitych kultur, wierzeń, scenerii.

National Geographic lubi hucznie celebrować swoje rocznice, jednak tym razem mamy do czynienia z dość skromną imprezą. Z okazji 125-lecia redakcja magazynu uruchomiła Tumblera o nazwie Found, gdzie publikowane są najciekawsze, najczęściej wyjątkowo rzadkie fotografie ze zbiorów wydawnictwa.

To inicjatywa zbliżona w pewnym sensie do tej, jaką przedsięwziął w ubiegłym roku The New York Times. Obydwa pisma poświęciły zadanie prowadzenia bloga swoim archiwistom, którzy mają wyszukiwać intrygujące, niebanalne kadry i pokazywać je światu wraz z odpowiednim opisem. 

National Geographic
Alexander Graham Bell and Mabel kissing within a tetrahedral kite, October 1903.
PHOTOGRAPH COURTESY LIBRARY OF CONGRESS

Już teraz na Found znajdziesz niesamowite zdjęcia, łączące w sobie wartość informacyjną z doskonałą jakością fotograficzną. Reportaż, portrety, zdjęcia przyrodnicze, krajobrazy, czasem nawet studio. Wszystkie perełki ze zbiorów National Geographic będą dostępne do publicznego wglądu.

National Geographic
A Highland cow is bid on at an auction, May 1970.
PHOTOGRAPH BY KENNETH MACLEISH, NATIONAL GEOGRAPHIC

Nad projektem czuwa William Bonner, głównozarządzający archiwum National Geographic w Waszyngtonie. Bonner przyznaje, że mimo lat spędzonych między regałami, w dalszym ciągu jest w stanie znaleźć zdjęcia, które przyprawiają go o zawrót głowy. 

Mało które z widocznych na Found materiałów były wcześniej publikowane - a nawet jeśli, to nie doczekały się zasłużonej popularności. Nowoczesny sposób prezentacji pomoże w przywróceniu ich do stanu świetności i upamiętnieniu samych twórców, często - niestety - nierozpoznawalnych.

[kn_advert]

Źródło: National Geographic



www.swiatobrazu.pl