Paryskie Motywy w obiektywie Andrzeja Haladudy

Paryskie Motywy w obiektywie Andrzeja Haladudy

"Paryskie Motywy" to wystawa fotografii Andrzeja Haladudy, którą można oglądać w nowojorskiej galerii Soho Photo.

Ekspozycja Paryskie Motywy składa się z 24 fotografii kolorowych i czarno-białych. Jest to część dużej monografii zatytułowanej The Appearances, poświęconej paryskiej kulturze i cywilizacji.



Fotografie zostały wykonane w Paryżu, w latach 1999-2002. Projekt uzyskał wsparcie mera Paryża, franuskiego Ministra Spraw Zagranicznych oraz Instytutu Francuskiego w Warszawie. W 2002 roku wystawa była prezentowana w Muzeum Narodowym w Warszawie. Tym razem, po raz pierwszy jest prezentowana zagranicą, w galerii Soho Photo w Nowym Jorku. Wystawa potrwa do 31 grudnia 2011 roku.

Andrzej Haladuda studiował historię kultury na Uniwersytecie Poznańskim i semiologię na Sorbonie, w Paryżu. Tam rozpoczynał dorosłe życie, w mieście swoich marzeń, jak sam je określa. Przez dwa lata uczył się fotografii, uzupełniając wykształcenie nauką w tamtejszej Szkole Dziennikarstwa. Karierę fotografa rozpoczynał jako asystent, wykonując zlecenia dla publicznych instytucji oraz zleceniodawców prywatnych. W końcu rozpoczął pracę na własny rachunek, jako fotograf sztuki, przenosząc się w 2002 roku do Nowego Jorku. Prace Haladudy świetnie obrazują jego europejskie korzenie, potwierdzają jego wiedzę - tak artystyczną, jak i ogólną, a także otwartość w stosunku do różnych podejść. Są syntezą elementów francuskich, "klasycznych" i słowiańskich, "romantyczno-ekspresyjnych". Wśród jego licznych monografii znajdują się m.in. Motifs vénitiens, Ecce Homo, The Appearances, Big Apple Pie. Publikowano je w magazynach, prezentowano na festiwalach. Prace tego fotografa wystawiają polskie, francuskie oraz amerykańskie galerie i muzea. Znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi, Narodowego Centrum Fotografi w Paryżu, a także w prywatnych zbiorach kolekcjonerów. Od 1990 roku Haladuda jest członkiem Francuskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Więcej informacji na temat artysty oraz jego portfolio dostępne na stronie http://www.haladuda.net.


Paryskie Motywy wystawa Andrzej Haladuda

Fot. Andrzej Haladuda


Paryskie Motywy wystawa Andrzej Haladuda

Fot. Andrzej Haladuda


Paryskie Motywy wystawa Andrzej Haladuda

Fot. Andrzej Haladuda

 

Reklama

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl



Informacje o wystawach

Tytuł "Paryskie motywy"
Autor
Wystawa czynna od 8 grudnia 2011, 00:00
Wystawa czynna do 31 grudnia 2011, 00:00
Wernisaż 8 grudnia 2011, 00:00
Miejsce Galeria Soho Photo, Nowy Jork, White Street, 15



Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 1

Czytaj także


Inne artykuły autora



Komentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.


avatar awanski tylko czym sie tu zachwycac..??? 2011.12.28 16:44, awanski # 

Domyślny avatar Zdjecia malo mistrzowskie, jak na takie zaslugi i wyksztalcenie. 2012.01.01 13:30, Elvas # 


Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.



Najnowsze fotografie

Dzięcioł duży Sikoreczka Gąsiorek Lot nad miastem IMG_5791 IMG_5709 IMG_5196