21 stycznia 2010, 12:59
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 6055 razy

Projektory od Canona - XEED SX7 Mark II, LV-7280 i LV-8215

Projektory od Canona - XEED SX7 Mark II, LV-7280 i LV-8215

Projektor Canon XEED SX7 Mark II ma lepiej reprodukować barwy na wyświetlanych fotografiach. Wprowadzono też trzy nowe rozwiązania: trójwymiarowe wyświetlanie pasywne, kalibrację kolorów i system AcuScreenPro. Modele LV-7280 i LV-8215 uzbrojono w panele LCD oraz dodano funkcje sprzyjające środowisku.

Canon XEED SX7 Mark II wyposażono też w technologię Liquid Crystal on Silicon, która ma zapewniać jasny i szczegółowy obraz. Projektor charakteryzuje się jasnością rzędu 4000 lumenów, rozdzielczością naturalną SXGA+ i kontrastem na poziomie 1000:1. Mamy do dyspozycji również tryb Foto, który w nasze ręce oddaje predefiniowane ustawienia służące do poprawnego wyświetlania barw na zdjęciach. Nowego XEEDa wyposażono m. in. w możliwość trójwymiarowego wyświetlania pasywnego - szczegółowe informacje dotyczące tego rozwiązania znajdziecie w poniższej informacji prasowej.

XEED SX7 Mark II LV-7280 LV-8215 canon
Canon XEED SX7 Mark II

Równolegle z XEEDem miała miejsce premiera dwóch nowych urządzeń z serii LV. Projektory zaprojektowane zostały w taki sposób, by zminimalizować pobór energii elektrycznej - w trybie gotowości zużycie sięga do 0,7 W. LV-7280 oferuje rozdzielczość XGA i jasność 2200 lumenów - jego głównym przeznaczeniem jest zastosowanie w szkołach i biurach. LV-8215 charakteryzuje się rozdzielczością WXGA. Obecnie w linii LV jest dostępnych sześć modeli projektorów, a każdy z nich  wyposażono w lampę o żywotności 4000 godzin w trybie normalnym, 5000 w trybie cichym. Do dyspozycji mamy również "karbonometr", obliczający różnicę w zużyciu energii w trybach cichym i normalnym.

XEED SX7 Mark II LV-7280 LV-8215 canon
Canon LV-7280

XEED SX7 Mark II LV-7280 LV-8215 canon
Canon LV-8215

 

Informacja prasowa:

Canon prezentuje nowe projektory oraz rozwiązania w zakresie projekcji obrazu

Londyn, Wielka Brytania, 21 stycznia 2010 r. – Canon zaprezentował nowe produkty i rozwiązania, które wzbogacą rynek projektorów dla biznesu o najwyższą jakość obrazowania.

Linia projektorów Canon XEED została powiększona się o dwa nowe modele: XEED SX7 Mark II i XEED SX7 Mark II Medical, które dzięki zastosowaniu nowych trybów wyświetlania zapewniają lepszą reprodukcję barw na wyświetlanych fotografiach oraz bogatszą skalę szarości wyświetlanych obrazów RTG.

Canon wprowadził także trzy przydatne rozwiązania: trójwymiarowe wyświetlanie pasywne Passive 3D, kalibrację kolorów oraz system AcuScreenPRO. Z kolei linię tańszych projektorów Canon LV wyposażonych w panele LCD powiększono o dwa nowe modele oraz dodano nowe funkcje przyjazne środowisku.

Projektory Canon XEED – najwyższa jakość obrazu

Popularny projektor XEED SX7 został zastąpiony modelem XEED SX7 Mark II, który wykorzystuje sprawdzoną technologię Canon LCOS (Liquid Crystal on Silicon), zapewniając jasny, żywy i bogaty w szczegóły obraz. XEED SX7 Mark II zapewnia jasność o wartości aż 4000 lumenów, rozdzielczość natywną SXGA+ oraz współczynnik kontrastu 1000:1. Model oferuje nowy tryb Foto, umożliwiający kompensację natężenia i tonacji światła zastanego z użyciem gamy wstępnie zaprogramowanych ustawień. Tryb Foto kompensuje wpływ światła zastanego korygując barwy na wyświetlanym obrazie – w efekcie nie różni się on wiele od obrazu na monitorze sRGB.

Projektor XEED SX7 Mark II Medical oferuje tryb wyświetlania DICOM wraz z 21 wstępnie zaprogramowanymi ustawieniami pozwalającymi ulepszyć reprodukcję skali szarości podczas projekcji w świetle zastanym. DICOM wydobywa szczegóły cyfrowego obrazu RTG i jest zintegrowany z systemem archiwizacji i transmisji PACS .

Najlepsze wyniki dzięki rozwiązaniom z zakresu obrazowania

Kalibracja kolorów
Podczas wieloekranowego wyświetlania z użyciem dwóch lub więcej projektorów niezastąpiona okaże się opracowana przez firmę Canon funkcja kalibracji kolorów. Skala dynamiki dwóch projektorów umieszczonych obok siebie zostanie ujednolicona, dzięki czemu zniknie problem różnych odcieni barw wyświetlonych na różnych ekranach.
Fotografowie, projektanci i inżynierowie stosujący to rozwiązanie mogą fotografować dwa jednocześnie wyświetlane obrazy za pomocą cyfrowych aparatów fotograficznych Canon EOS lub PowerShot. Aparaty są mocowane na statywie i podłączone do komputera z zainstalowanym oprogramowaniem do kalibracji kolorów. Wykorzystując zebrane dane, oprogramowanie do kalibracji kolorów automatycznie dostosowuje obrazy wyświetlane przez oba projektory, tworząc jednolity obraz pozbawiony nieestetycznych różnic w barwie czy jasności.

Trójwymiarowe wyświetlanie Passive 3D
Nowe rozwiązanie oferowane przez firmę Canon – trójwymiarowe wyświetlanie Passive 3D – umożliwia zastosowanie wysokiej jakości i przyjemnej dla oka technologii trójwymiarowej.

Rozwiązania 3D
Zastosowanie trójwymiarowości wymaga dwóch projektorów XEED zasilanych sygnałami DVI (Digital Visual Interface) z odpowiedniego źródła. Przed obiektywami obu projektorów umieszczono specjalnie zaprojektowane filtry polaryzacyjne, które nie dopuszczają do wyświetlenia części obrazu przez jeden z projektorów. Przy użyciu odpowiedniego oprogramowania do odtwarzania trójwymiarowego, obraz wideo jest dzielony na dwa projektory. Dokonując przesunięcia obiektywu projektora obrazy „prawego oka” i „lewego oka” są idealnie wyrównywane, co zapewnia najlepsze możliwe doznania trójwymiarowe.
Obrazy 3D wyświetlane w opisanym systemie dwóch projektorów są jaśniejsze, ostrzejsze i nie stanowią obciążenia dla oka dzięki zastosowaniu technologii Canon LCOS oraz filtrów polaryzacyjnych umożliwiających dotarcie do ekranu projekcyjnego większej ilości światła. Projektory LCOS oferują wysoki kontrast i bardziej realistyczną reprodukcje kolorów, co jest istotne podczas trójwymiarowej prezentacji produktu. Dzięki rozwiązaniu Canon XEED 3D oglądanie wyświetlanych obrazów trójwymiarowych przez dłuższy czas jest bardziej komfortowe dla oka – jest to istotna zaleta zważywszy na fakt, że technologia trójwymiarowa ma coraz szersze zastosowanie w przemyśle i szkolnictwie.
System AcuScreenPRO firmy Larivière
AcuScreenPRO, system kalibracji medycznych projektorów Canon XEED, został udostępniony przez partnera firmy Canon – Larivière GmbH. Za pomocą oprogramowania i czujnika luminancji AcuScreenPRO analizuje parametry otoczenia takie jak tonacja i natężenie światła zastanego oraz rodzaj ekranu projekcyjnego. Na bazie tych informacji AcuScreenPRO dokonuje precyzyjnej korekcji wpływu tych czynników w celu ulepszenia skali szarości. AcuScreenPRO pozwala w ten sposób uzyskać wysoce szczegółowe obrazy RTG cechujące się szeroką skalą szarości i najwyższą jakością możliwą do uzyskania w danym pomieszczeniu.

Linia Canon LV – zgodności z normami o ochronie środowiska w 2010 roku
Wyprzedzając wchodzącą w życie w 2010 roku europejską Dyrektywę EuP (Energy Using Products) o urządzeniach pobierających energię elektryczną, linię niedrogich projektorów LCD – Canon LV – wzbogacono o dwa nowe modele. LV-7280 to projektor oferujący rozdzielczość XGA oraz jasność 2200 lumenów, stworzony dla potrzeb szkół i biur. LV-8215 z rozdzielczością WXGA to kolejne urządzenie o niskiej cenie, niewielkich kosztach eksploatacji oraz zmniejszonym wpływie na środowisko.
Produkty firmy Canon są w pełni zgodne z normami europejskimi. Linię LV wyposażono w lampy o żywotności do 4000 godzin w trybie normalnym (5000 godzin w trybie cichym). Dzięki temu jasność zostaje zachowana, a ilość emisji ulega redukcji. Ponadto projektory linii LV zużywają najwyżej 0,7 W mocy w trybie gotowości. Użytkownikom zainteresowanym poziomem emisji dwutlenku węgla, linia LV oferuje unikalny „karbonometr”, który oblicza różnicę pomiędzy zużytą energią elektryczną w trybie cichym i normalnym, a następnie wyświetla wartość zmniejszonej emisji CO2.

 

 

Źródło: Canon



www.swiatobrazu.pl