Przestępny zawsze zły...

Tak mówią. Odeszli wielcy: Helmut Newton, Henri Cartier-Bresson, Richard Avedon a pod koniec grudnia także Susan Sontag. I jeszcze tsunami. Co to ma wspólnego z fotografią? Wiele ofiar do końca fotografowało żywioł. Nie uciekali... robili zdjęcia.


Zawsze mijający rok zostawia w każdej pamięci coś ważnego.
Warszawa. Tutaj odbyło się kilka dużych wystaw: Thomasa Ruffa i Borysa Michajłowa w Zamku Ujazdowskim, Eustachego Kossakowskiego w Zachęcie i Edwarda Hartwiga w Muzeum Narodowym.


Kraków. Kolejna, trzecia już Dekada Fotografii przebiegała się pod hasłem “Miasto”. Zawężenie tematyczne wyszło tej dorocznej, wiosennej imprezie na dobre. W ciągu dziesięciu dni liczne wystawy zinterpretowały pojęcia miasta bardzo szeroko: od dokumentu, poprzez reportaż o ludziach i miejscach, na wizji artystycznej skończywszy. Sesja naukowa dała solidną teoretyczną podbudowę Festiwalu, a referaty wygłoszone podczas niej Muzeum Historii Fotografii - organizator - wydało w formie książki.
Jesienią odbyła się kolejna, także trzecia, edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie. Kilkadziesiąt wystaw w muzeach, galeriach i pubach, spotkania z fotografami, pokazy slajdów i filmów, promocje książek – od 25 października aż do końca listopada Kraków znów stał się stolicą Polski, tym razem fotograficzną. Uczestnicy festiwalu, widzowie i krytycy są zgodni: MFwK 2004 był ważnym i udanym wydarzeniem. Organizatorzy mają się więc z czego cieszyć, ale i nad czym zastanawiać: już w kilku miastach w Polsce odbywają się fotograficzne festiwale, więc ich wartości nie można mierzyć jedynie ilością imprez.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem