RECENZJA: Profesjonalny monitor do fotografii - Eizo ColorEdge CG242W

RECENZJA: Profesjonalny monitor do fotografii - Eizo ColorEdge CG242W

W kwietniu tego roku jury konkursu Photo and Imaging Awards 2009, przyznało monitorowi Eizo ColorEdge CG242W nagrodę stowarzyszenie TIPA, w kategorii najlepszy monitor do zastosowań w fotografii. Postanowiliśmy przyjrzeć się mu bliżej i sprawdzić, czy faktycznie zasługuje na miano najlepszego monitora roku 2009.


Strona 1Wprowadzenie

Serie monitorów Eizo
W ofercie produktowej japońskiej firmy Eizo znajdują się dwie linie monitorów ciekłokrystalicznych. Pierwsza z nich pod nazwą FlexScan, skierowana jest do użytkowników domowych oraz pracy biurowej. Druga to ColorEdge, czyli monitory profesjonalne przeznaczone do obróbki zdjęć, DTP, edycji wideo oraz pracy w programach typu CAD. Testowany przez nas ColorEdge CG242W jest jednym z najnowszych modeli w ofercie Eizo i należy do klasy Premium Edition co oznacza, że wyposażono go w układ DUE (Digital Uniformity Equalizer) czuwający nad równomiernym podświetleniem ekranu. Jego pierwsze egzemplarze trafiły na półki sklepowe całkiem niedawno, bo w maju tego roku a znakomite parametry i wysoka jakość obrazu zostały wyróżnione nagrodą TIPA 2009 w kategorii 'Najlepszy monitor'.

Reklama

Ten profesjonalny panoramiczny monitor LCD oparty jest na matrycy Super-PVA o przekątnej 24,1 cala i maksymalnej rozdzielczości 1920x1200 pikseli. Potrafi wyświetlić 97% kolorów z przestrzeni AdobeRGB a jego krzywe gamma skalibrowane są fabrycznie do wartości 2.2.

Cena
Monitory marki Eizo, w tym także testowany CG242W nie należą do tanich. Według danych z serwisu Skąpiec.pl cena opisywanego modelu na dzień 2 lipca 2009 wahała się w przedziale od 8618 zł do 8875 złotych.
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/527816

 


Autor: Piotr Madura1 2 3 4 5 6 ... 7Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Czytaj takżeKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Najnowsze fotografie

Konik Bocian biały, White Stork (Ciconia ciconia) ... 2016r A Bird Most im Zawackiej dla Stojaq'a na urodzinki DSC_0095 IMG_1104