6 lipca 2016, 14:59
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2975 razy

Redakcja National Geographic zapewnia o prawdziwości publikowanych zdjęć w erze Photoshopa

Redakcja National Geographic zapewnia o prawdziwości publikowanych zdjęć w erze Photoshopa

"W erze cyfrowej fotografii, kiedy manipulowanie zdjęciem jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, musimy mieć pewność, że zdjęcia, które opublikujemy, czy na papierze, czy w internecie, odzwierciedlają rzeczywistość. W »National Geographic« opowiadanie historii za pomocą obrazu jest częścią naszego DNA, dlatego tak samo ważne jest pokazywanie prawdziwych zdjęć jak publikowanie tekstów opartych na faktach" – czytamy w National Geographic.

Redakcja miesięcznika nie zapomina też o swoich największych wpadkach. Przypomina choćby tę z lutego 1982 roku, gdzie na okładce znalazła się karawana wielbłądów przed piramidami w Gizie. Oryginalna fotografia została wykonana w orientacji poziomej, więc aby dopasować kadr do pionowej okładki magazynu, edytor zmienił pozycję piramid, "zbliżając" je do siebie.
[kn_free]
 
Sarah Leen, kierownik działu fotografii National Geographic, mówi, że z każdym rokiem rozwoju technik cyfrowych coraz trudniej jest ocenić, czy fotografia została poddana znacznej edycji, czy nie.
[kn_advert]
 
"Współpracujemy z najbardziej podziwianymi fotografami na świecie, ale tak jak wymagamy od autorów tekstów, aby zapewnili nam wgląd w ich notatki, tak samo wymagamy od fotografów przedstawienia plików RAW. W wyjątkowych sytuacjach, jeśli plik RAW nie jest dostępny, prosimy o szczegółowe wyjaśnienia na temat powstania fotografii" – dodaje Sarah Leen.
 
 
 
 
 
 


www.swiatobrazu.pl