Urodziny Galerii Pauza cz. 2:

Urodziny Galerii Pauza cz. 2:

Na wieczór swoich 6. urodzin Pauza przygotowała prawdziwą ucztę dla oka miłośników fotografii: wernisaż wystawy Tomka Sikory “Lecę do Maroka”. Wzięło w nim udział wielu uczestników-modeli popołudniowego hepeningu, podczas którego byli portretowani przez mistrza.



Wernisaż rozpoczął się o osiemnastej krótkim wprowadzeniem w temat i specyfikę pac. Autor opowiadał o tym, co wpłynęło na fakt, że prace mają tak niecodzienną formę: wszystkie są nieostre. Efekt ten jest zamierzony, a spowodowany został odczuciami artysty przebywającego w Maroku po raz pierwszy. Tomek Sikora opowiada o tym kraju, jak o miejscu nie z tego świata. Bo to zupełnie inny świat: jak bajka czy sen. Nieostre zdjęcia były jedynym sposobem, w jaki autor mógł przedstawić jego oniryczną atmosferę, która towarzyszyła mu podczas całego pobytu w Maroku.

Kolorowe kształty o nieostrych konturach przesuwają się przed oczami oglądających sprawiając wrażenie baśniowego krajobrazu. Możnaby pomyśleć, że prace te są wykreowane pociągnięciami pędzla, a nie obiektywem aparatu fotograficznego.

Reklama

Wystawa prezentowana jest na dwóch piętrach Pauzy. W holu galerii górnej można dodatkowo obejrzeć slideshow Tomka Sikory zmontowany ze zdjęć, które nie zostały powiększone, a które doskonale uzupełniają wystawę dynamizując jej senny, oniryczny klimat. Wystrój sal dolnych - tam gdzie mieści się pub - oprócz zdjęć “Lecę do Maroka” stanowią portrety, które autor wystawy wykonywał podczas urodzin Pauzy w poprzednich latach. A wszytko to można oglądać do końca grudnia 2007 roku.

Urodziny Galerii Pauza - fot. Dorota Bigo

Urodziny Galerii Pauza - fot. Dorota Bigo

Urodziny Galerii Pauza - fot. Dorota Bigo

Urodziny Galerii Pauza - fot. Dorota Bigo

Urodziny Galerii Pauza - fot. Dorota Bigo

Urodziny Galerii Pauza - fot. Dorota Bigo

Urodziny Galerii Pauza - fot. Dorota Bigo

Urodziny Galerii Pauza - fot. Dorota Bigo

Urodziny Galerii Pauza - fot. Dorota Bigo

Autor:






Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Czytaj także


Inne artykuły autora



Komentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.



Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.



Najnowsze fotografie

IMG_6616m IMG_6589m Wiosenny krajobraz STRÓJ NA EURO UWAGA TUTAJ JESTEM ! POSZUKIWACZ GNOJU CHATA