22 stycznia 2015, 10:07
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 3840 razy

Flary w lustrzance Nikon D750 - identyfikowanie aparatów

 Flary w lustrzance Nikon D750 - identyfikowanie aparatów

Niektórzy użytkownicy aparatów Nikon D750 sygnalizują, że podczas fotografowania scen, w których jasne źródło światła takie jak Słońce lub intensywnie świecąca lampa znajduje się w określonej pozycji nad górną krawędzią kadru, na zdjęciach zrobionych cyfrową lustrzanką D750 czasami może się pojawić flara nienaturalnego kształtu.

Publikujemy oficjalny komunikat firmy Nikon "Uwaga do użytkowników lustrzanki cyfrowej Nikon D750 (aktualizacja z 20 stycznia 2015 r.)"

W przypadku osób, które już zakupiły aparat D750 i chcą go oddać do serwisu w celu ograniczenia tego problemu, centrum serwisowe firmy Nikon będzie przyjmowało aparaty, jak opisano poniżej. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, które mogły wyniknąć z tego problemu.


Identyfikowanie produktów, których dotyczy problem

W celu sprawdzenia, czy opisany problem występuje w aparacie, kliknij poniższe łącze "Numery seryjne produktów, których dotyczy problem" i wprowadź numer seryjny aparatu D750 zgodnie z instrukcjami. Zostaną wyświetlone wyniki dla wprowadzonego numeru seryjnego. Jeśli problem dotyczy sprawdzanego aparatu, zostaną wyświetlone instrukcje dotyczące zgłoszenia naprawy. Jeśli problem go nie dotyczy, można kontynuować korzystanie z aparatu i nie przejmować się problemem.

> Numery seryjne produktów, których dotyczy problem

W niektórych przypadkach aparat może zostać wymieniony na liście jako objęty problemem. Jeśli jednak w gnieździe statywu na spodzie korpusu znajduje się czarna kropka, jak pokazano na poniższym zdjęciu, oznacza to, że aparat został już sprawdzony i wprowadzono w nim niezbędne poprawki.

Czarna kropka: oznacza, że aparat został już sprawdzony i wprowadzono w nim niezbędne poprawki.

[kn_advert]

Rozwiązanie
Jeśli posiadasz cyfrową lustrzankę Nikon D750, której dotyczy ten problem, skontaktuj się z najbliższym centrum serwisowym firmy Nikon. W celu zmniejszenia flary firma Nikon bezpłatnie sprawdzi i naprawi elementy ochronne oraz wyreguluje czujnik AF. Te naprawy i regulacje nie wpłyną na precyzję autofokusa ani na możliwości innych funkcji aparatu.

Chociaż zastosowanie tych poprawek spowoduje, że nienaturalne flary zaobserwowane przez niektórych użytkowników będą mniej widoczne, flary często występują w przypadku wykonywania cyfrowymi lustrzankami jednoobiektywowymi zdjęć scen oświetlonych z tyłu. Zapewniamy, że będziemy dokładać wszelkich starań, aby w przyszłości dostarczać produkty spełniające wymagania naszych klientów.

Zgłoszenia serwisowe
Pytania dotyczące omawianej kwestii prosimy kierować do najbliższego Obraz centrum serwisowego firmy Nikon.

Bardzo przepraszamy za wszelkie niedogodności, które mogły wyniknąć w związku z tą sprawą.

Firma Nikon będzie nadal podejmować wszelkie możliwe działania w celu dalszego podnoszenia jakości swoich produktów. Jeszcze raz dziękujemy za wybranie oferty firmy Nikon.www.swiatobrazu.pl