10 najbogatszych fotografów świata: Sir David Bailey

10 najbogatszych fotografów świata: Sir David Bailey

Autor portretów chyba wszystkich znamienitych osobistości Wielkiej Brytanii XX wieku, za zasługi na polu fotografii odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. To jego życie było inspiracją do filmu "Powiększenie" Michelangelo Antonioniego.

"Całe życie staram się robić zdjęcia, które się nie starzeją. Metodą na to jest prostota" – mówi David Bailey. Znakomita większość jego prac, a już na pewno wszystkie najbardziej znane to ultra-proste, czarno-białe portrety na białym tle. Rzeczywiście trudno wyobrazić sobie zdjęcia w jeszcze większym stopniu pozbawione zbędnych elementów. To przywiązanie fotografa do prostoty, niechęć do robienia zdjęć w bogatych wnętrzach czy wśród pracowicie budowanych scenografii kontrastuje z faktem, że Bailey robił zdjęcia przede wszystkim sławnym osobistościom, gwiazdom kina i muzyki, słynnym modelkom, politykom, a nawet członkom królewskiego dworu. A więc jego modele to elita, to członkowie brytyjskiego "high-life’u", bogacze i gwiazdy – zazwyczaj fotografowane w bogatym entourage'u. To talent i urok Davida Bailey'a skłaniały ich do zgody na zdjęcia surowe i proste.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem