10 najważniejszych zdjęć roku 2018 według redaktorów magazynu TIME

10 najważniejszych zdjęć roku 2018 według redaktorów magazynu TIME

Co roku redakcja magazynu Time wybiera zdjęcia, które w szczególny sposób opowiadały o wydarzeniach mijających 365 dni lub bardzo silnie oddziaływały na opinię publiczną. Jak podkreślają osoby odpowiedzialne za dobór fotografii, dbanie o materiały zgodne z etosem pracy fotoreporterów jest szczególnie ważne w czasach, gdy prawda staje się coraz trudniej uchwytnym pojęciem, a manipulacja faktami i tworzenie ich nawet od zera stają się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Zadanie stojące przed redaktorami nie było łatwe - 10 najważniejszych zdjęć 2018 roku zostało wybranych z milionów opublikowanych obrazów.


Redaktorzy Time’a na bieżąco budowali zbiór tysięcy zdjęć, które wyróżniały się spośród innych siłą oddziaływania lub oryginalnością w zakresie podejścia do danego tematu. Pod koniec roku dokonali ostrej selekcji, która pozwoliła na wyłonienie 100 zdjęć. Ostatecznie liczba ta została zredukowana do 10 najważniejszych zdjęć 2018.

Zdjęcia dotykają różnych problemów - wpływu zmian klimatycznych, problemów migracyjnych, zawirowań politycznych czy skutków prowadzonych wojen. Prezentowane fotografie prezentują szerszy kontekst sytuacji, ale również skupiają się na pojedynczych bohaterach, przez pryzmat których ukazują fakt, że globalne problemy w głównej mierze odciskają piętno na jednostkach. Według Andrewa Katza, który pełni rolę zastępcy dyrektora ds. fotografii w redakcji Time’a, zgromadzone obrazy udowadniają siłę tego medium i jego znaczenie, które będzie także istotne w nadchodzącym 2019 roku.

Poniżej możesz zobaczyć 10 najważniejszych zdjęć 2018 roku wybranych przez redaktorów Time’a wraz z komentarzami.

10 najważniejszych zdjęć 2018 wg magazynu TIME

Uciekając przed płomieniami

Fot. Stuart Palley

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem