100 milionów obiektywów Nikkor

100 milionów obiektywów Nikkor

Firma Nikon ogłosiła, iż całkowita liczba obiektywów NIKKOR* do aparatów Nikon z wymienną optyką osiągnęła sto milionów w czerwcu 2016 r. Historia należącej do Nikona marki NIKKOR, która firmuje obiektywy fotograficzne, sięga roku 1932. Wtedy to miała miejsce rejestracja przez firmę Nikon (wówczas Nippon Kogaku K.K.) znaku towarowego NIKKOR, a wkrótce po tym, w 1933 r., premiera obiektywów do fotografii lotniczej – Aero-Nikkor. W 1959 r., Nikon zaprezentował lustrzankę jednoobiektywową Nikon F, jak również pierwsze obiektywy NIKKOR do tego typu aparatów, między innymi był to Nikkor-S Auto 5cm f/2.


Nazwa NIKKOR powstała poprzez dodanie litery "r" (powszechna wówczas praktyka w nazewnictwie obiektywów fotograficznych) do "Nikko" – skrótu w alfabecie romańskim oryginalnej nazwy firmy Nippon Kogaku K.K., używanej od momentu jej powstania.

Obecnie linia obiektywów marki NIKKOR składa się z ponad 90 modeli, wśród których są zarówno obiektywy stałoogniskowe pokrywające kąty widzenia od ultraszerokich po supertele, jak i obiektywy typu "rybie oko", obiektywy zmiennoogniskowe, obiektywy makro, oraz obiektywy typu PC-E (z przesunięciem i pokłonem). Tak bogata linia stosowana jest do przeróżnych celów, obejmuje również obiektywy do systemu 1 NIKKOR, zaawansowanych aparatów z wymiennymi obiektywami.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem