100 najbardziej zaskakujących zdjęć świata, Penkdix Palme, Żaba pod parasolem

100 najbardziej zaskakujących zdjęć świata, Penkdix Palme, Żaba pod parasolem

Ujęcie zostało wykonane w Indonezji we wschodniej części Jawy przez fotografa Penkdix Palme. Rzekotka australijska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych żab i popularnym egzotycznym zwierzęciem domowym między innymi dlatego, że wywiera wrażenie pozornie uśmiechniętej oraz przez ubarwienie, które zależne jest od samopoczucia i waha się od zielonego, przez turkusowe, aż do brązowego.


Odnajdywanie cech i zachowań ludzkich u zwierząt jest częstym zabiegiem stosowanym w fotografii i cieszy się ogromną popularnością wśród widzów. Czy żaby rzeczywiście "chodzą pod parasolami", czy fotograf miał wyjątkowe szczęście i znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie? Takie sytuacje są przedmiotem zainteresowań etologii – dziedziny zajmującej się badaniami zachowań zwierząt, dziedziczonych i nabytych, ich zachowaniami społecznymi. Twórcą etologii jest noblista Konrad Lorenz.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem