100 najważniejszych zdjęć świata. Arthur Sasse, Albert Einstein

100 najważniejszych zdjęć świata. Arthur Sasse, Albert Einstein

Albert Einstein – jeden z największych naukowców w historii świata – na zdjęciu wystawia do wszystkich język. Od czasu powstania tej fotografii, jest to najczęściej reprodukowany portret tego wybitnego fizyka i filozofa.Autorem zdjęcia jest Arthur Sasse, o którym zapewne nikt by dziś nie pamiętał, gdyby nie to jedno zdjęcie. Sasse zrobił je trochę przypadkowo, w 1951 roku, podczas przyjęcia urodzinowego, wyprawionego Einsteinowi na Uniwersytecie Princeton. Było tam wielu fotoreporterów (Einstein był już bardzo sławny), którzy bohatera wieczoru nie odstępowali na krok. Pod koniec przyjęcia, gdy naukowiec odprowadzał jedną z pań profesor do samochodu, zniecierpliwiony ciągłą asystą fotografów, odwrócił się do nich i wystawił język. Arthur Sasse, fotoreporter zatrudniony w amerykańskiej agencji fotograficznej UPI (United Press International) miał refleks i stał blisko – zrobił więc zdjęcie, dzięki któremu do dziś wszyscy uważają, że Albert Ainstein był geniuszem, ale nieco szalonym. 
Niedawno, na aukcji sztuki, fotografię tę sprzedano za blisko 75 tysięcy dolarów i jest to jak dotąd najdroższy portret fizyka, jaki kiedykolwiek powstał.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem