100 najważniejszych zdjęć świata. Iain Macmillan, Abbey Road

100 najważniejszych zdjęć świata. Iain Macmillan, Abbey Road

Oto jedna z najsłynniejszych okładek płyt na świecie. Czterech długowłosych młodzieńców na przejściu dla pieszych."Abbey Road" – bo taki tytuł nosi ta płyta – powstała w 1969 roku i jest ostatnim albumem, wydanym za czasów istnienia najsłynniejszego zespołu świata, czyli The Beatles. Na jej okładce znajduje się zdjęcie, pokazujące słynną Czwórkę z Liverpoolu, przechodzącą przez pasy na jezdni. Niby banalne zdjęcie – a jednak przeszło do historii jako najbardziej znany wizerunek legendarnego zespołu. 
Autorem zdjęcia jest szkocki fotograf, Iain Macmillan, który zanim poznał The Beatles pracował jako reporter w The Sunday Times i the Illustrated London News. W 1966 na demonstracji, którą fotografował poznał Yoko Ono, żonę Johna Lennona – dzięki niej zaprzyjaźnił się też z zespołem i na kilka lat stał się ich "nadwornym" fotografem. Niestety w 1970 roku zespół ostatecznie się rozpadł. Zostały tylko płyty i zdjęcia...


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem