18 lat Photoshopa. Historia najpopularniejszego na świecie programu do grafiki rastrowej.

18 lat Photoshopa. Historia najpopularniejszego na świecie programu do grafiki rastrowej.

Zdominował prawie wszystkie działy fotografii. Jest wszechobecny niemal na każdym polu popkultury. Zawdzięczamy mu rozwój oraz postęp w fotografii cyfrowej. Dzięki niemu gwiazdy mediów prezentują się o niebo lepiej na łamach prasowych niż w rzeczywistości. Photoshop - prawie każdy fotografujący miał z nim styczność w mniejszym lub większym stopniu. Ale czy każdy zna jego historię?


Adobe Photoshop jest rozbudowanym programem przeznaczonym do grafiki rastrowej. Trudno dziś uwierzyć, że historia  programu Photoshop, który podczas uruchamiania w oknie startowym wyświetla nazwiska 41 programistów, zaczęła się od dwóch braci Thomasa i Johna Knollów. Dzięki zamiłowaniu ich ojca do fotografii oraz dostępowi od najmłodszych lat do pierwszych komputerów osobistych mogli rozwijać w sobie fascynacje fotografiką. W ciemni fotograficznej ojca Thomas poznał podstawy obróbki czarno-białych oraz kolorowych negatywów oraz techniki ciemni. W roku 1984 mieli możliwość korzystania z jednego z pierwszych komputerów osobistych, Apple II MAcs, którego możliwości oczarowały obu braci.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem