25-lecie PRL-u w fotografii Franciszka Schmidta

25-lecie PRL-u w fotografii Franciszka Schmidta

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zaprasza na wystawę fotografii Franciszka Schmidta. Zdjęcia powstały w 1969 roku, jako odpowiedź fotografa na konkurs związany z 25-leciem PRL.


Franciszek Schmidt. Z zawodu ślusarz (laborant badań fizycznych) od 1962 mieszkaniec Lubonia - pracował w Poznaniu m.in. w „Cegielskim” od 1971 mieszka w Poznaniu., od 1996 roku na emeryturze.W latach 60-tych i 70 tych uczestniczył w pracach Poznańskiego Towarzystwa Fotograficznego, które w 1969 roku ogłosiło konkurs pt.: „25lat PRL” Chcąc w nim wziąć udział w każdą sobotę po pracy i w niedzielę od rana wsiadał do pociągu albo autobusu i przemieszczał się do najbliższego miasta, w którym wykonywał kilka – kilkanaście zdjeć... wybór miejscowości był przypadkowy: od najbliżej Lubonia położonych po coraz odleglejsze. Tak obfotografował 25 wielkopolskich miast, a pozyskany materiał zmontował na 25 odbitkach formatu 30x40.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem