4 kwietnia 2018, 17:00
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 2760 razy

35 tysięcy dolarów dla fotoreporterek

35 tysięcy dolarów dla fotoreporterek

Firma Nikon i agencja Getty Images połączyły siły, aby docenić fotoreporterki na całym świecie, przygotowując stypendia o łącznej wartości 35 tysięcy dolarów. Zostaną sfinansowane projekty fotograficzne realizowane zarówno przez początkujące fotografki jak i uznane na rynku fotoreporterki.

Na pulę 35 tysięcy dolarów wyasygnowanych przez Nikon i Getty Images składa się sześć grantów podzielonych na dwie kategorie. Pięć grantów o wartości 5 tysięcy dolarów każdy trafi do fotografek pracujących nad nowym lub trwającym projektem dokumentalnym w dziedzinie sztuk wizualnych. Projekty multimedialne są mile widziane.
[kn_free]
 
Istnieje również jeden grant w wysokości 10 tysięcy dolarów przeznaczony dla zawodowych fotoreporterek, które pracują nad długoterminowym projektem i wykazały trwałe zaangażowanie w opowiadaną historię. Osoby ubiegające się o tę nagrodę muszą przedłożyć 20-25 zdjęć z projektu wskazujące, że znaczna część projektu została już zakończona, a wizja projektu jest spójna.
 
Dotacje są dostępne dla kobiet wszystkich narodowości (jednak wnioski muszą być składane w języku angielskim). Zachęca się uczestniczki do napisania rzeczowej propozycji, przeprowadzenia analizy dotyczącej  zasad konkursu i wytycznych, korekty aplikacji oraz realistycznego podejścia do potrzeb finansowych związanych z ukończeniem projektu.
 
Okres składania wniosków rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 15 maja 2018 roku. Nie ma opłaty startowej ani żadnego wpisowego.
 
Wnioski można składać na stronie womenphotograph.com
[kn_advert]


www.swiatobrazu.pl