#365 Unpacked – fotograf przez 4 lata nie wyrzucał śmieci, aby stworzyć z nich dający do myślenia projekt

#365 Unpacked – fotograf przez 4 lata nie wyrzucał śmieci, aby stworzyć z nich dający do myślenia projekt

Fotografia od zawsze była dobrym narzędziem w rękach twórców zwiększających naszą świadomość ekologiczną. I jak niejednokrotnie pokazuje praktyka, niebanalny pomysł i dobre wykonanie dają znacznie lepsze efekty, niż epatowanie dosłownością. Wiedział o tym z pewnością Antoine Repessé. Jego pomysł na projekt nazwany „#365 Unpacked” był prosty: zbierać przez dłuższy czas odpady przeznaczone do recyklingu, aby następnie za ich pomocą pokazać nam, co jako konsumenci zużywamy i co pozostawiamy po sobie.


Projekt #365 Unpacked (co można dość swobodnie przetłumaczyć jako "rok odpakowany") zaczął swoją egzystencję dość dawno, bo w 2011 roku. Wtedy właśnie francuski fotograf Antoine Repessé przestał wyrzucać segregowane przez siebie śmieci, aby po czterech latach wykorzystać je jako rekwizyty do wykonywanych przez siebie zdjęć. I rzeczywiście kadry te dają mocno do myślenia. Pozwalają spojrzeć z dystansu na to, jak żyjemy, co zużywamy i co pozostawiamy po sobie. Wnioski nie napawają optymizmem.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem