5 dni do końca konkursu fotograficznego

5 dni do końca konkursu fotograficznego

To ostatni moment, aby wygrać monitor Eizo ColorEdge CS2420 i tablet Wacom Intuos Pro S - główne nagrody w konkursie fotograficznym organizowanym przez marki Eizo, Wacom oraz serwis SwiatObrazu.pl. Tematem konkursu jest jedna z najmocniejszych stron monitorów Eizo i tabletów Wacom – kolory.Kolory mają wielką siłę. Czerwony sprawia, że nasze serca biją szybciej, zielony uzdrawia, niebieski uspokaja, żółty daje nadzieję, a szary i brązowy wywołują uczucie smutku. Spośród wszystkich składników obrazu kolor oddziałuje na nas chyba najmocniej.
 
Wybierając kolorystykę fotografii nadajemy jej określony nastrój, wykorzystując właściwości kolorów zwiększamy siłę oddziaływania zdjęcia. Odpowiednie ułożenie kolorów w kadrze sprawia, że fotografia jest pełna harmonii bądź przeciwnie - budzi napięcie. Konkurs "Świat kolorów" to doskonała okazja, aby rozwinąć w sobie wrażliwość na kolory oraz świadomość ich wpływu na nas. Zapraszamy do udziału w konkursie "Świat kolorów" i nadsyłania fotografii, na których kolory stanowią mocny środek wyrazu.
 
Konkurs trwa do 31 grudnia 2018 r.
 
Aby zgłosić fotografię do konkursu, należy zalogować się (lub zarejestrować i zalogować) w serwisie SwiatObrazu.pl, a następnie dodać zdjęcie do kategorii konkursowej w profilu Użytkownika.
 
 

Wybrane zdjęcia z galerii konkursu fotograficznego "Świat kolorów"

ogrodowa malowanka

Fot. meczata

Płomyk

Fot. meczata

elbląskie klimaty

Fot. Kosa_

Warstwy

Fot. rbialek

BASEN

Fot. ankacolor

Feria barw

Fot. QubaKpl

 

_IMG2669

Fot. _dag_

Barwy śniegu.

Fot. cegli

Å»ółty

Fot. cegli

Heterochromia

Fot. miko.marczuk

_MG_9642

Fot. Katarzyna Pyka

Czy ja chodzę po chmurach???

Fot. fotografiapiotrs

ccd-05

Fot. pawelyw

 

 

katowice Piękna uliczka Kolor wygrywa

Fot. uzytkownik_72

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 4

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficznyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.


Domyślny avatar conajmniej 6 zdjęć to retusz i ingerowanie w zdjęcie po za dopuszczalną granicę. To jest konkurs zdjęć czy efektów w photoshopie lub innym programie ? 2018.12.27 21:03, Orpczajka # 

Domyślny avatar Trudno nie zgodzić się z poprzedniczką to nie są prawdziwe zdjęcia tylko przeróbki bo świat który widzimy przez obiektyw nie jest tak barwny i zdeformowany. 2018.12.28 23:33, Crid # 

Domyślny avatar Gdzie znajdują się wytyczne odnośnie dopuszczalności użycia efektów w Photoshopie?
Wiele ludzi zapomina że retusz delikatny lub przesadny miał miejsce już przed PS w fotografii analogowej i jest nieodłącznym elementem tej dziedziny.
Kwestią autora jest w jaki sposób danym środkiem operuje byle by był świadom swojego działania.
Sposób w jaki widzimy świat jest i zawsze będzie kwestią subiektywną dlatego fotografia potrafią być tak różnorodne.
Gdyby każdy widział świat "który widzimy przez obiektyw" istniała by tylko dokumentalna dziedzina fotografii gdzie spora ingerencja w obraz nie jest postrzegana jako poprawna.
A z tego co mi wiadomo nie jest to konkurs o reporterskiej tematyce.

Pozdrawiam :)
2018.12.30 10:31, fuzyka # 

Domyślny avatar Witam serdecznie. :) Nie spodziewałem się, że moje zdjęcie zostanie zauważone wśród tylu pięknych zdjęć. :) Akurat moja ingerencja nie była duża, dotyczyła tylko podstawowej obróbki koloru. :) Jednak uważam, że w tym konkursie "Świat kolorów" można eksperymentować i bawić się bo przecież te zdjęcia mają pokazywać świat pełen piękna i pięknych barw. :)Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia :)
2019.01.05 22:29, fotografiapiotrs # 

avatar TIM  Cała ta dyskusja wynika chyba z tego, że nie wszyscy mają Photo Shopa i stąd sie bierze krytyka dotycząca zdjęć w których dokmonana została jakakolwiek poprawa jakości. Oczywiście mówię tu o formie retuszu, a nie o tworzeniu od podstaw obrazu czysto graficznego.
Regulamin konkursu wyraźnie mówi, że w konkursie mogą brać udział prace po obróbce w programach graficznych.
Więc skąd to oburzenie?
Gdyby wszyscy posiadali PS i nim się posługiwali umiejętnie, dyskuski tej z całą pewnośćią by nie było.
Ponadto chciałem zauważyć, ze w czasach fotografii analogowej i obróbce zdjęć poddawanej w ciemni fotograficznej jakoś takich słów oburzenia nie wytaczano.
Świat idzie na przód, postęp wkracza we wszystkie dziedziny i nie po to programiści opracowują coraz to nowsze i doskonalsze programy by oglądać je przez szybę.
Przypominam raz jeszcze, regulamin konkursu nie zabrania obróbki zdjęć w jakim kolwiek programie i to stanowi podstawę wszelkich dalszych działań.
Bez obrazy.
2019.01.05 23:04, TIM # 

Domyślny avatar gdzie można zobaczyć galerię zdjęć z tego konkursu, jakoś nie mogę odszukać :-( 2019.01.13 00:56, black_bird # 


Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Trening foto 2b Trening foto 2a pól na pół.... DSC01340 Tuplickie gody. *** Sroka, Eurasian Magpie (Pica pica) ...