5 kwestii, o których powinien pamiętać każdy model. Przygotuj się dobrze do sesji zdjęciowej

5 kwestii, o których powinien pamiętać każdy model. Przygotuj się dobrze do sesji zdjęciowej

Jaka powinna być idealna modelka lub idealny model? Co powinni wiedzieć przed sesją zdjęciową? Jak się zachowywać? Niektórzy, ci bardziej doświadczeni, to wiedzą, natomiast inni już niekoniecznie. Często jednym z zadań fotografii jest umiejętne pokierowanie modelami jeszcze przed rozpoczęciem sesji, aby materiał zdjęciowy był dobry, a przebieg pracy bezkonfliktowy. Szwajcarski fotograf i retuszer Quentin Decaillet postanowił zebrać w pięciu prostych punktach najważniejsze kwestie, które każdy fotograf powinien gruntownie przedyskutować ze swoimi modelami, a każdy model wpoić sobie jako zasady obowiązujące w pracy.


Sesja zdjęciowa a praca z modelem

Kwestie omawiane w tym krótkim poradniku nie dotyczą fotografa bezpośrednio - dotyczą osób, które fotografuje. Doświadczony model lub modelka wiedzą, jak należy się przygotować do sesji, podczas gdy początkujący muszą się tego dopiero nauczyć. To prawda, że wszystko jest kwestią czasu i doświadczenia, lecz jeśli właśnie czeka cię realizacja sesji zdjęciowej, to zapewne chciałbyś, aby osoba, którą fotografujesz, była dobrze przygotowana do swojego zadania. Dlatego właśnie szczera i odpowiednio przeprowadzona rozmowa może nie tylko bardzo uprościć sesję zdjęciową, ale często wręcz uczynić ją możliwą. Tylko bowiem na materiałach promocyjnych wszystkie modelki są idealnie przygotowane, modele zwarci i gotowi, a praca przebiega w komfortowych warunkach. Rzeczywistość zazwyczaj bywa zgoła odmienna.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem