5 miejsc, które musisz sfotografować, będąc w Toskanii

5 miejsc, które musisz sfotografować, będąc w Toskanii

Co można uchwycić w kadrze podróżując? Piękno przyrody, oszałamiające, soczyste pejzaże. Ludzi, ulicę – codzienne życie miasteczka, klimatyczną architekturę. Istnieją takie miejsca w Europie, gdzie podróż z aparatem staje się wielowymiarowa. Toskania to dla fotografa prawdziwy raj. Zarówno w przenośni, jak i dosłownie. Ci, którzy kochają uwieczniać wspomnienia, powinni odwiedzić pięć miejsc wyjątkowych we włoskiej Toskanii – gwarantujemy, że te plenery Was zachwycą!#1 Wyspa Elba

Nasz numer jeden, bo to miejsce naprawdę zdumiewa. Wyspa Elba, znajdująca się na Archipelagu Toskańskim, jest nazywana jedną z najpiękniejszych w całej Toskanii. Wyróżniają ją urokliwe, niewielkie plaże, ukryte w skalistych zatokach. Nie przypominają tradycyjnych, szerokich plaż, dzięki czemu temat nie jest "oczywisty", a zdjęcia zyskują ciekawy klimat.

#2 Florencja

Coś dla miłośników kultury, zabytków i miasta, które… zapada w serce. Zdecydowanie, obiektyw kocha Florencję nie tylko za jej klimat, ale wspaniałą panoramę miasta, mnóstwo brukowanych uliczek i kolorach akcentów, które na zdjęciach wyglądają po prostu znakomicie. Stolica Toskanii będzie niewyczerpanym źródłem inspiracji, czego przykładem jest kopuła katedry Santa Maria del Fiore, królująca nad miastem.

#3 Siena

O to miasto spierają się miłośnicy Toskanii, bo wielu uważa je za najpiękniejsze w całych Włoszech! Ma za tym przemawiać szereg miejskich pasaży, przypominający tunele. Dla fotografa to bardzo ciekawy temat, a zdjęcia stają się o wiele bardziej ciekawe! Równie atrakcyjnym motywem jest ceglane Campo, przyjmujące kształt muszli, w którym można podziwiać gotycki pałac.

#4 San Gimignano

Dla fotografa to średniowieczne, położone na wzgórz miasteczko, będzie nie lada gratką. Należy do jednych z najlepiej zachowanych we Włoszech. Z resztą, nie bez powodu nazywane jest… średniowiecznym Manhattanem. Dlaczego? Bo widok wież, pięknie wpasowujących się w panoramę miasta, przypomina właśnie wielkomiejską przestrzeń.

#5 Lukka

Kolejna przestrzeń, która zaciekawi fotografa i urzeknie każdego podróżnika. Lukka w starożytności miała wielkie znaczenie, dlatego dbano o jego rozwój. Ślady tej świetności widać do dzisiaj. Perełką architektoniczną są pięknie zdobione kościoły i malownicze zaułki. Zdjęcia można zrobić również z czterdziesto metrowej wieży, Torre Guinigi. Widok warty uwiecznienia!

Włoska Toskania jest piękna, ciekawa, zróżnicowana. To jeden z powodów, dla których każdy, kto kocha robić zdjęcia, powinien przejrzeć ofertę biura ITAKA i wybrać się właśnie w te rejony.

 

Autor: Artykuł promocyjny


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: AktualnościKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.


Domyślny avatar Bardziej ogólnie się nie dało? Może zamiast tych ogólników wystarczyło wydrukować mapę z pięcioma zakreślonymi obszarami (takim specjalnym zakreślaczem) i z tytułem: Tutaj focić! 2016.10.19 16:48, Jasiek_K # 


Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Słońcówka sówkówka Ślepowron W-wa Strzecha Akademicka .... .... Krajobraz przed burzą