60 lat ZPAF w Gdańsku - wystawa rocznicowa

60 lat ZPAF w Gdańsku - wystawa rocznicowa

Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza na otwarcie wystawy przygotowanej wspólnie z Okręgiem Gdańskim Związku Polskich Artystów Fotografików, która ma na celu zaprezentowanie ponad półwieczny dorobek członków ZPAF z Gdańska. Pokazane prace to zdjęcia najnowsze oraz te stworzone przez pierwszych działaczy, przed wojną.


Stefan Figlarowicz przygotował piękny tekst, nie tylko opisujący wystawę, ale i organizację, której jest ona poświęcona:
Ostatnie trzy wystawy eksponowane w GGF poświęciliśmy historii Galerii. Kończymy rok jubileuszem związku twórczego ZPAF. W roku 1989 organizacje twórcze straciły status uprzywilejowanych. Nie wszystkie z nich odnalazły się w nowych warunkach. Dotyczy to również, a może przede wszystkim, samych twórców. Znikły problemy z zaopatrzeniem w materiały i technologie, ale spotęgowały się problemy społeczne. Brakuje głębszej, nie felietonowej, refleksji nad kondycją artysty, jego oczekiwaniami, powinnościami i możliwościami w nowej sytuacji wolnego świata, wolnego kraju i lokalnej codzienności.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem