3 lipca 2008, 12:04
Autor: Piotr Madura
czytano: 5899 razy

8 Megapikseli za 319 złotych! Nowy BenQ C850

8 Megapikseli za 319 złotych! Nowy BenQ C850

W czerwcu tego roku firma BenQ wprowadziła do swojej oferty nowy aparat kompaktowy C850 będący następcą modelu C750. Nowością w modelu C850 jest matryca o rozdzielczości 8 milionów pikseli i większy ekran LCD mierzący aż 2,7 cala przekątnej.

Po modelu C750 odziedziczył znane użytkownikom aparatów BenQ funkcje: Smile Catch i Face Tracking, dzięki którym aparat samoczynnie śledzi fotografowane twarze i gdy tylko ktoś się uśmiechnie, bez naciskania spustu robione jest mu zdjęcie. Funkcje te mają podobne działanie jak Smile Shutter i FaceDetection zaimplementowane w kamerach cyfrowych Sony.


fot. BenQ | C850

Dla zaawansowanych użytkowników przygotowano podstawowe tryby fotografowania PATM, czyli Program, Av, Tv i Manual, dzięki którym będą mogli oddać się bardziej kreatywnemu fotografowaniu. Wykonywanie wysokiej jakości fotografii w trudnych warunkach wspomaga system antywstrząsowy i maksymalna czułość matrycy sięgająca ISO1600. Dla początkujących fotografów zaprogramowano 14 trybów pracy automatycznej, tak aby wykonywanie zdjęć było możliwie jak najbardziej uproszczone a efekty najbardziej zbliżone do oczekiwań. Wysoką jakość zdjęć ma gwarantować obiektyw firmy Pentax SMC o maksymalnej aperturze F2.8 dla szerokiego kąta i F5.2 dla trybu tele.


fot. BenQ | C850
Miłośnicy fotografowania małych przedmiotów mogą skorzystać z funkcji makro, która umożliwia fotografowanie z odległości 15 cm na najkrótszej ogniskowej i 80 cm na najdłuższej. Migawka aparatu pracuje na czasach od 1/2000 s do nawet 8 sekund, dzięki czemu możemy fotografować miejskie nocne pejzaże. Bardzo istotnym walorem aparatu jest także jego atrakcyjna cena, wynosząca zaledwie 319 zł.fot. BenQ | C850


Do zasilania aparatu wymagane są dwie baterie lub akumulatorki rozmiaru AA, a fotografie zapisywane są na kartach pamięci SD/SDHC o maksymalnej pojemności 4 gigabajtów. Nie bez znaczenia jest także okres gwarancyjny – aż 24 miesiące, co w przypadku kompaktów jest warte pochwały dla producenta.


fot. BenQ | C850


DANE TECHNICZNE:

rys. BenQ

Ogrom możliwości, miły dla oczu design nagrodzony przez Red Dot Design Award, łatwa obsługa i bardzo atrakcyjna cena sprawiają, że może on być znakomitym prezentem zarówno dla dziecka, jak i dla każdego z nas, kto poszukuje mieszczącego się w kieszeni kompaktu na każdą okazję

Źródło: Informacja prasowa BenQ Polska


www.swiatobrazu.pl