90 urodziny Eugeniusza Hanemana

90 urodziny Eugeniusza Hanemana

Eugeniusz Haneman, wybitny artysta 19 kwietnia 2007 roku obchodził 90. urodziny. W CAFE FOTO CLUB 102 przy ul.Piotrkowskiej 102 w Łodzi odbył się jubileusz artysty połączony z wystawą. Eugeniusz Haneman jest najstarszym członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, który w tym roku obchodzi 60 lat istnienia. W galerii CAFE FOTO CLUB 102 przy Piotrkowskiej 102 można obejrzeć jego fotografie.


Eugeniusz Haneman od 1957 roku wykładał fotografię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera (PWSFTViT). Jest wychowawcą wielu pokoleń fotografików, operatorów filmowych i reżyserów. Na jego zajęcia uczęszczali m.in. Sławomir Idziak, Roman Polański, Krzysztof Zanussi .

Fotografią zajął się od 1931 roku. Doskonale utrwalił Powstanie Warszawskie. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany m.in. Krzyżem Kawalerskim i tytułem Zasłużonego Działacza Kultury, został również odznaczony medalem Gloria Artis przyznawanym za szczególne zasługi dla kultury.
Jego prace do końca kwietnia można obejrzeć w Galerii UMŁ i w CAFE FOTO CLUB 102 W Łodzi.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem