Nobuyoshi Araki oskarżony przez wieloletnią muzę Kaori

Nobuyoshi Araki oskarżony przez wieloletnią muzę Kaori

Najsłynniejszy japoński fotograf Nobuyoshi Araki został oskarżony przez swoją modelkę o zastraszanie i wykorzystywanie, które miało trwać przez 16 lat ich współpracy. Sprawa zbiegła się w czasie z otwarciem wystawy fotografa zatytułowanej "The Incomplete Araki" prezentowanej w Museum of Sex na Manhattanie. Kobieta przedstawiająca się jedynie imieniem Kaori wyznała na łamach swojego bloga, że Araki nigdy nie podpisał z nią profesjonalnej umowy, ignorował jej prośby o zachowanie prywatności w trakcie sesji, nie informował jej na bieżąco, które zdjęcia zostaną opublikowane, a dodatkowo często jej nie płacił. "Traktował mnie jak obiekt", napisała w sieci modelka.


Kaori nie współpracuje już z Arakim od dwóch lat, jednakże otwarcie wystawy stało się okazją do zabrania głosu w sprawie sytuacji kobiet i stosunku do przemocy seksualnej. W udzielonym wywiadzie zwróciła uwagę na znaczenie swojego przykrego doświadczenia w kontekście ruchu #MeToo. Sprawa ta po raz kolejny prowokuje dyskusję związaną z wykorzystywaniem przez mężczyzn ich pozycji i wizerunku w świecie sztuki. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem