Za pomocą Photoshopa zmienili kolor skóry studentów na potrzeby reklamy w USA

Za pomocą Photoshopa zmienili kolor skóry studentów na potrzeby reklamy w USA

Szkoła artystyczna Émile Cohl w Lyonie wydała oficjalne oświadczenie z przeprosinami po tym, jak studenci zauważyli, że ich twarze zostały cyfrowo „pociemnione”, aby "dodać różnorodność" do zdjęcia zamieszczonego w amerykańskiej wersji strony internetowej szkoły. To wiadomość nie tylko przedstawia jedną z najgorszych wpadek w Photoshopie (ang. Photoshop Disasters), ale też pokazuje, jak poprawność rasowa i polityczna potrafi doprowadzić do absurdu.


Felerne zdjęcie, podobnie jak jego oryginał, stało się popularne w mediach społecznościowych i rozpętało burzę, gdy jeden z byłych uczniów szkoły opublikował dwie jego wersje na Twitterze.  Porównanie pomiędzy dwoma fotografiami pokazuje, że niektóre twarze studentów zostały znacznie przyciemnione, aby wyglądały na czarne. Również w zmanipulowanej wersji, dodatkowo pojawiły się dwie czarnoskóre osoby pośrodku grupy.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem