30 sierpnia 2011, 16:14
Autor: Antoni Żółciak
czytano: 4338 razy

A jednak Fujifilm FinePix X10?

A jednak Fujifilm FinePix X10?

Dzisiaj możemy spojrzeć na kolejne zdjęcia produktowe oraz poznać bardziej dokładną specyfikację aparatu Fujifilm FinePix X50. Czy raczej X10, jeśli wierzyć najnowszym plotkom.

Niedawno pisaliśmy o Fujifilm FinePix X50, którego zdjęcie pojawiło się w katalogu amerykańskiej sieci sklepów Promaster. Pod fotografią widać było elementy specyfikacji technicznej, którą potem uzupełniliśmy w tym tekście. Od momentu, w którym zaczęły pojawiać się plotki dotyczące młodszego kuzyna FinePixa X100, wystąpiły kwestie związane z nazewnictwem. W zagranicznych serwisach przewijały się dwa symbole - X50 oraz X10, gdzie najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem była poprawność ich obu, uzależniona od regionu, w którym kompakty będą sprzedawane. Nie raz przecież zdarzało się, iż na Starym Kontynencie cyfrówki mogły pochwalić się nazewnictwem różnym od tego spotykanego, przykładowo, w Stanach Zjednoczonych.

Fujifilm FinePix X10 X50
Nowe zdjęcie aparatu Fujifilm FinePix X10 / źródło: PhotoRumors

Teraz z kolei Photo Rumors oświadczyło, iż to nazwa Fujifilm FinePix X10 będzie tą prawidłową. Specyfikacja nie uległa zmianie, choć udało się ją uzupełnić o kilka nowych elementów, między innymi oferowaną czułość ISO (do 12800, w maksymalnej rozdzielczości do 3200). Oto ona, dla przypomnienia (nowe elementy wymieniamy w ten sposób):

Jeśli wierzyć plotkom, X10 zostanie oficjalnie zaprezentowany w ciągu najbliższych dni, a do sprzedaży trafi w listopadzie 2011 roku.

Fujifilm FinePix X10 X50
Nowe zdjęcie aparatu Fujifilm FinePix X10 / źródło: PhotoRumors

[kn_advert]

Źródło: Photo Rumorswww.swiatobrazu.pl