Adam Pańczuk wśród najlepszych fotografów na świecie

Adam Pańczuk wśród najlepszych fotografów na świecie

Adam Pańczuk został zwycięzcą 71. edycji konkursu Pictures of the Year International – cykl fotografii "Karczeby” został uznany za Najlepszą Książkę Fotograficzną Roku 2013. W książce znalazły się 23 czarno-białe fotografie ukazujące mieszkańców Lubenki i innych okolicznych wsi w powiecie bialskim. "Karczeby opowiadają o związku człowieka z ziemią i naturą. Związku, którego nie można wykorzenić" – mówi Adam Pańczuk.


"Karczeb" to trudny do wyrwania korzeń drzewa, bardzo głęboko wrośnięty w ziemię. Na Podlasiu określa się tak ludzi przywiązanych do ziemi, żyjących jej rytmem. Adam Pańczuk przez wiele lat obserwował i rejestrował tę niezwykłą więź i jej wpływ na sposób myślenia o świecie, co zainspirowało go do wykonania serii zaskakujących, mocnych portretów. Każde ze zdjęć to rozległa, wychodząca poza kadr historia. Prace utrzymane są w konwencji realizmu magicznego, co pozwala na ich szeroki odbiór i interpretację, a także na wyjście poza ramy stereotypowego spojrzenia na polską wieś. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem