27 września 2022, 09:56
Autor: Mikołaj Konkiewicz
czytano: 903 razy

Adobe opracowuje zaawansowaną aplikację fotograficzną

Adobe opracowuje zaawansowaną aplikację fotograficzną

Adobe planuje wydać nową aplikację do fotografowania na smartfony, która będzie skierowana do zaawansowanych amatorów i profesjonalistów - Według twórców oprogramowania ma pomóc w „przenoszeniu zdjęć wykonywanych urządzeniem mobilnym na wyższy poziom”.

Adobe pracuje nad aplikacją aparatu dla smartfonów 

Planowana aplikacja będzie adresowana do tych, którzy podczas wykonywania zdjęć smartfonem chcą przejąć większą kontrolę nad ekspozycją. Spodoba się w szczególności użytkownikom, którzy mają już doświadczenie w posługiwaniu się tradycyjnymi ustawieniami aparatów, takimi jak autofokus, czas otwarcia migawki, ogniskowa i przysłona. 
 
adobe
 
Aplikacja ma także wykorzystywać wszystkie zaawansowane funkcje fotografii smartfonowej oparte o sztuczną inteligencję. Dzięki specjalistycznym algorytmom fotografia mobilna może często konkurować ze zdjęciami wykonanymi normalnymi aparatami. Dlatego właśnie Adobe zamierza dać fotografom i fotografkom narzędzia, które będą pozwalały im pracować ze smartfonem jak z w pełni wydajnym aparatem. 
 
Wiceprezes Adobe Marc Levoy przyznaje, że propozycje bardziej zaawansowanej aplikacji aparatu wysuwał już wtedy, gdy pracował w zespole odpowiedzialnym za aparaty w Google Pixel. Wtedy jednak jego starania zostały odrzucone, gdyż polityka firmy zakładała, że klient chce wykonywać zdjęcia tylko poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Nowe oprogramowanie Adobe ma kierować się odwrotną filozofią i trafiać do tych, którzy mają chęć włożenia większego wysiłku w postawnie fotografii wykonywanej smartfonem.
 
Marc Levoy zdradza, że ma nadzieję, iż najnowsza aplikacja Adobe zostanie wprowadzona na rynek w ciągu roku lub dwóch. Narazie nie są znane jeszcze żadne funkcje czy charakterystyka aplikacji poza tym głównym zamysłem towarzyszącym twórcom. 


www.swiatobrazu.pl