7 listopada 2019, 15:19
Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl
czytano: 691 razy

Aplikacja mobilna Photoshop Camera wykorzystuje sztuczną inteligencję Sensei

Aplikacja mobilna Photoshop Camera wykorzystuje sztuczną inteligencję Sensei

Podczas konferencji Adobe MAX firma ogłosiła wprowadzenie w 2020 roku bezpłatnej aplikacji mobilnej opartej o sztuczną inteligencję. Oprogramowanie będzie nosiło nazwę Photoshop Camera i umożliwi korzystanie z filtrów artystycznych w czasie rzeczywistym, a także będzie zdolne do inteligentnego rozpoznawania scenerii i dopasowywania ustawień.

Adobe Photoshop Camera - aplikacja mobilna wykorzystująca sztuczną inteligencję

Aplikacja Photoshop Camera będzie wykorzystywała technologię sztucznej inteligencji Adobe Sensei. Aplikacja rozpozna tematykę fotografowanej sceny i zasugeruje filtry pasujące do jej zawartości. Ich działanie będzie można podglądać zarówno w czasie rzeczywistym, jak i po wykonaniu zdjęcia. Filtry będą specjalnie wyselekcjonowane i tworzone przez znanych artystów. Jednocześnie Adobe przewiduje możliwość tworzenia niestandardowych filtrów przez różnych zainteresowanych użytkowników, którzy będą mieli ciekawe pomysły.
 
Jedną z najbardzej imponujących funkcji aplikacji Photoshop Camera jest możliwość automatycznego maskowania, co pozwala na inteligentne wybieranie różnych partii obrazu. Jednym z przykładów zastosowania tego rozwiązania jest zastępowanie obrazu nieba czy stosowanie imitacji efektu bokeh. 
 
Aplikacja Photoshop Camera będzie dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS. Dostęp do niej będzie darmowy i zostanie w pełni uruchomiony w 2020 roku. W tym momencie możliwe jest skorzystanie z ograniczonej wersji demonstracyjnej tego oprogramowania na stronie Adobe. 
 

 www.swiatobrazu.pl